18.1 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

[FOTORELACJA] „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” Inauguracja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej

Popularne

spot_img

Pikniki, pokazy sprzętu i wyposażenia, spotkania z uczniami i młodzieżą, pokazy tresury psów policyjnych, akcja gaszenia pożaru z udziałem samolotu dromader – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na dzieci i młodzież podczas inauguracji kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, która odbyła się na terenie Ośrodka Staw Górny w Pionkach.

Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem w wodzie i na lądzie. O tym, co warto wiedzieć i jak uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w czasie letniego wypoczynku opowiadali i pokazywali dzieciom policjanci, strażacy i WOPR-owcy, którzy jednoczą siły, bo „Kręci ich bezpieczeństwo”, zwłaszcza innych.

Na dzisiejszy piknik zostali zaproszeni uczniowie z Miasta i Gminy Pionki. W wydarzeniu wziął również nadinspektor Roman Kuster zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinspektor Waldemar Wołowiec Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, Krajowej Administracji Skarbowej, wiceburmistrz Pionek Kamila Kaczorowska, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Radomia, strażacy.  

Inauguracja tegorocznej edycji akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” rozpoczęły się na terenie Stawu Górnego w Pionkach. Akcję w formie pikniku oficjalnie rozpoczął nadinspektor Roman Kuster zastępca Komendanta Głównego Policji.

– Bardzo cieszę się, że możemy być dzisiaj w Pionkach. Chyle czoła przed państwem dyrektorami szkół za to, że dzisiaj możemy rozpocząć kolejną edycję akcji – Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. My dzisiaj chcemy mówić o bezpieczeństwie, my rozmawiać, o tym co możemy zrobić dla bezpieczeństwa, ale przede wszystkim chcemy dotrzeć do młodych ludzi, do młodych ludzi, którzy będą przekazywać tę wiedzę. Bo nie ma nic bardziej odpowiedzianego jak lekcja udzielona przez młodego człowieka przez młodą osobę. – mówił zastępca Komendanta Głównego Policji Roman Kuster

Za organizację pikniku, prezentacji pokazów i możliwość zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa dla najmłodszych podziękowała również wiceburmistrz Pionek Kamila Kaczorowska. – Wyjątkowy w naszym mieście dzień. Dzień pod znakiem bezpieczeństwa zarówno dla pana burmistrza Roberta Kowalczyka, jak i całego samorządu miejskiego. Bezpieczeństwo wszystkich naszych mieszkańców od najmłodszych po seniorów jest priorytetem. Zawsze było jest i będzie. Bardzo serdecznie z tego miejsca dziękuję. Wojewódzkiej Komendzie Policji za zorganizowanie tego pikniku w naszym pięknym Ośrodku Staw Górny w dniu dzisiejszym, aby przybliżyć nam wiedzę z zakresu bezpieczeństwa nad wodą, z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. Chciałam podziękować wszystkim służbom i osobom, które zaangażowały się w dzisiejsze wydarzenie. Bardzo im serdecznie za to dziękuję i myślę że małymi krokami przybliżamy się do tego, abyśmy wszyscy czuli się bezpiecznie.

W ramach dzisiejszego pikniku odbyły się pokazy instruktażowe „Bezpieczna kąpiel”. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć symulację pościgu z użyciem skutera i łodzi policyjnej, inscenizacja ratownictwa wodno-nurkowego, pokaz tresury i posłuszeństwa policyjnych psów służbowych,  pokaz ratownictwa wodnego i instruktaż pomocy przedmedycznej, akcję gaszenia pożaru, poprzez zrzut wodny z samolotu „Dromader”.

Wydarzeniu towarzyszyło również szereg atrakcji dodatkowych takich jak gry, zabawy oraz konkursy dotyczące bezpieczeństwa, wielkoformatowe edukacyjne gry planszowe, oglądanie samochodów służbowych Policji oraz KAS. Nie zabrakło również występów artystycznych dzieci i młodzieży Szkoły Muzycznej I stopnia w Pionkach.  

 

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content