17.5 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

[FOTORELACJA] Deszczowa Wigilia Miejska w Pionkach

Popularne

spot_img

W czwartek, 21 grudnia mieszkańcy Pionek po raz kolejny spotkali się na Wigilii Miejskiej. W tym roku, mimo deszczowej aury wspólne świętowanie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia odbyło się na ternie Ogródka Jordanowskiego. Wigilię uświetnił występ Olgi Nawary z zespołem.

Tegoroczne spotkanie wigilijne odbyło się na terenie Ogródka Jordanowskiego. Mieszkańcy spotkali się, by wspólnie podzielić się opłatkiem, posłuchać kolęd, skosztować wigilijnych potraw przygotowanych przez Pionkowskie Placówki Oświatowe. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pionkach.

W dalszej części wydarzenia, na scenę zostały zaproszone władze miasta, radni oraz ksiądz proboszcz NMP Mariusz Wincewicz.

– Dzień Bożego Narodzenia, to nie jeden dzień w roku, bo dobra nie można zamykać na ten jeden dzień. Ale pamiętajmy również o tym,  że sztuką nie jest kochać tylko ludzi dobrych, o czym przypomina prawda o przyjściu syna Bożego na świat. Niech nowonarodzone dziecię Jezus wzmacnia swym błogosławieństwem nas wszystkich, niech obdarza, pokojem życzliwością i wszelkim dobrem.  – mówił podczas miejskiej wigilii ksiądz Mariusz Wincewicz

Świąteczne życzenia złożył mieszkańcom Pionek burmistrz Robert Kowalczyk. – Mam nadzieję, że w naszych sercach, w te święta zapalimy ciepły ogień i spowodujemy, że te święta dla wszystkich nas będą ciepłe i gorące w naszych domach, bo życzę wam szanowni mieszkańcy wszystkim tego aby w naszych domach zapanował spokój, radość i ta świąteczna atmosfera. – dodał burmistrz Pionek Robert Kowalczyk

Jako ostatni życzenia złożył również przewodniczący Rady Miasta Wojciech Maślanek. Na wigilii pojawili się harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy z Zakopanego przywieźli ze sobą betlejemskie światło pokoju.

Chwilę później burmistrz Robert Kowalczyk wraz ze swoim zastępczynią Kamilą Kaczorowską nagrodzili zwycięzców konkursu plastycznego „Moja bombka bożonarodzeniowa”.

Wigilię uświetnił występ Olgi Nawary z zespołem. W trakcie występów mieszkańcy mogli skosztować również tradycyjnych potraw, które zostały specjalnie przygotowane na miejską wigilię.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content