18.1 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Akcja pobierania krwi w Kozienicach. W grudniu odbędzie się 5 zbiórek

Popularne

spot_img

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Starostwo Powiatowe w Kozienicach zachęcają do udziału w akcji oddawania krwi.

Zbiórki krwi w Kozienicach odbędą się w dniach: 9, 15, 22, 29 grudnia. Życiodajny płyn będzie można oddać Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kozienicach, przy ulicy Kochanowskiego 15 w wymienionych wyżej dniach. Zbiórki będą odbywać się od godziny 8:15 do 12. Krew można oddać także dzisiaj do godziny 12.

Możesz oddać krew jeśli masz 18-65 lat i posiadasz dowód osobisty (lub inny dokument ze zdjęciem), ważysz powyżej 50 kilogramów, nie chorowałeś na żółtaczkę, czujesz się zdrowy, zapoznasz się z „Informacją o chorobach zakaźnych dla krwiodawców” i wypełnisz kwestionariusz dla krwiodawców, a także jeśli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś wykonanego zabiegu operacyjnego, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała.

Dawcami krwi nie mogą być kobiety: w ciąży, po porodzie lub zakończeniu ciąży w czasie 6 miesięcy; w okresie menstruacji i do trzech dni po jej zakończeniu. Przed pobraniem krwiodawca powinien też zjeść lekkostrawny posiłek i wypić około półtora litra płynów, w ciągu doby poprzedzającej pobranie krwi.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content