17,5 C
Pionki
sobota, 21 maja, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

30. Finał WOŚP zagra w Pionkach. Będzie tanecznie, sportowo i muzycznie!

Popularne

Licytacje, koncerty, pokazy taneczne, warsztaty, bieg towarzyszący i światełko do nieba – podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pionkach będzie się działo! W ramach tegorocznego finału pieniądze będą zbierane dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

30. Finał WOŚP odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia. Siedzibą pionkowskiego sztabu WOŚP będzie już tradycyjnie jeden z budynków Miejskiego Ośrodku Kultury w Pionkach mieszczący się przy ulicy Radomskiej. Szefem sztabu, jak w latach ubiegłych jest Piotr Pachocki.

Po raz kolejny zorganizowane zostaną aukcje pionkowskiego sztabu WOŚP. Miejski Ośrodek Kultury przekazał na ten cel wyjątkowe zestawy gadżetów, które będzie można licytować już w najbliższą niedzielę podczas finału, tuż po godzinie 18. Jak podaje szef sztabu Piotr Pachocki – tradycyjnie, nie zabraknie i w tym roku niespodzianek od burmistrza miasta Pionki Roberta Kowalczyka, a także różnego rodzaju voucherów i karnetów ufundowanych od prywatnych firm z terenu miasta, w tym między innymi kwiaciarni, restauracji oraz cukierni. Pojawią się także wejściówki od Pionkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na basen, saunę, lodowisko. – Podczas licytacji będziemy prowadzić także losowanie, to taki nowy dodatek w tym roku – dodaje szef sztabu WOŚP w Pionkach Piotr Pachocki.

Miejski Ośrodek Kultury posiada eSkarbonkę, która dostępna jest pod adresem – https://eskarbonka.wosp.org.pl/dl3l5v

Będzie tanecznie i koncertowo

30. Finał WOŚP w Pionkach rozpocznie się już o godzinie 16 w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach przy ulicy Radomskiej. Przywita nas koncert zespołu Amaranth. Następnie na scenie pojawi się wszystkim dobrze znany w regionie zespół Power Blues 40+. Kolejno o 17:40 zaplanowano blok taneczny w wykonaniu Klubu Tańca Boogie Woogie “Kick” MOK Pionki oraz Grupy Tanecznej #Roztańczeni 2021. Później miejsce będą miały wspomniane wyżej licytacje. Przed Światełkiem do Nieba posłuchamy jeszcze koncertu zespołu MIR.

Bieg WOŚP w Pionkach

W dniu finału WOŚP, a więc już w najbliższa niedzielę, w Pionkach odbędzie się bieg dookoła Stawu Górnego towarzyszący temu wydarzeniu. Bieg rozpocznie się o godzinie 14.

– Spotykamy się w Pionkach nad Stawem Górnym, w niedzielę 30 stycznia i biegniemy na dystansie około pięciu kilometrów pokonanym w dowolnej formie przy użyciu własnych mięśni i z uśmiechem na twarzy. Opłata startowa wynosi 50 złotych i za 100% datków przekazanych przy rejestracji zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą – mówi Malwina Sowa ze Strefy Ruchu.

Po pokonaniu wyznaczonego dystansu miłośnicy zimnych kąpieli będą mogli wraz z Pionkowskimi Morsami zamorsować w stawie oraz skorzystać z sauny i cieplej kąpieli w bani. Na mecie na wszystkich będzie czekało ognisko. Będą z nami również Wolontariuszki WOŚP z puszkami. Wrzucając datek do puszki wspieramy okulistykę na oddziałach dziecięcych. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane