10,6 C
Pionki
czwartek, 5 października, 2023

Na tarasie Elektrowni będziemy mogli podziwiać wystawę „Płynność” Iwony Rozbiewskiej

Popularne

Wystawa zaaranżowana na tarasie Elektrowni, która mieści się przy ulicy Mikołaja Kopernika w Radomiu została zbudowana głównie z najnowszych metalowych i ceramicznych rzeźb i obiektów (kilka prac powstało specjalnie na tę ekspozycję), których układ, wykorzystujący architekturę tarasu, tworzy dodatkową jakość artystyczną i znaczeniową.

Iwona Rozbiewska, Płynność

Udostępnienie: 26.05. 2022 roku, godz. 18.00

Ekspozycja czynna do 26 czerwca.

Tytuł wystawy nawiązuje do jednego z żywiołów – wody i jej bogatej symboliki obecnej w kulturze, ale przede wszystkim do nieustannej zmienności otaczającej człowieka rzeczywistości, którą próbuje zarówno zrozumieć przy pomocy instrumentów poznawczych, jak również czasami na nią oddziaływać. W trakcie wernisażu artystka wykona też działanie performatywne, polegające na zbudowaniu z gotowych elementów kompozycji przestrzennej, którą następnie przekształci w nową strukturę o charakterze designerskim.

Iwona Rozbiewska – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (2006), Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2013) i Akademie der Bildenden Künste w Monachium (2017). Od 2020 jest doktorem sztuki. Uprawia rzeźbę i eksperymentalne formy video. Prace w muzeach i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w Polsce i Niemczech.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

To okno się zamknie za 25 sekundy

Skip to content