24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

Złote Gody w Pionkach: Jubileusz 50 lat wspólnego życia małżeńskiego

Popularne

spot_img

Piątek, 5 kwietnia 2024, był dniem szczególnym dla wielu par z terenu Miasta Pionki. To właśnie tego dnia odbyła się wyjątkowa uroczystość – wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medal ten stanowi wyraz uznania dla par, które przetrwały ze sobą w jednym związku małżeńskim niezwykle długie 50 lat.To nie tylko liczba, to całe życie spędzone razem, z pełnym zaufaniem, miłością i współpracą.

Wicewojewoda Patryk Fajdek miał zaszczyt osobiście wręczyć te wyjątkowe medale 25 parom, a towarzyszyli mu burmistrz Robert Kowalczyk, wiceburmistrz Kamila Kaczorowska oraz skarbnik Katarzyna Kobylarczyk.

Uroczystość była momentem nie tylko wzruszeń, ale także refleksji nad przeszłością i przyszłością. Rozpoczynając swoją podróż przez życie, te pary miały pewnie wiele marzeń i planów. Teraz, po pięćdziesięciu latach, mogły spojrzeć wstecz i zobaczyć, ile udało im się osiągnąć, jak wiele przeszkód pokonali, jak wiele radości i smutków przeżyli razem.

Należy zauważyć, że 50 lat wspólnego życia to nie tylko liczba, ale także wiele historii, które te pary miały okazję wspólnie napisać. To lata pełne wzlotów i upadków, chwil radości i trosk, ale przede wszystkim – wzajemnego wsparcia i miłości, która przetrwała próbę czasu.

Podczas uroczystości jubilaci mieli również okazję delektować się wyjątkowym występem muzycznym. Joanna Wójcik i Mateusz Murawski, tworzący duet muzyczny, zadbali o atmosferę pełną emocji i nostalgii, wykonując utwory, które towarzyszyły tym parom przez wiele lat. Melodie pełne serca, wypełnione nostalgicznie i wzruszająco, sprawiły, że każdy uczestnik mógł przenieść się w czasie i przypomnieć sobie najpiękniejsze chwile swojego małżeństwa.

Życzenia od wojewody

– Małżeństwo to piękna podróż, aczkolwiek nie zawsze po płaskiej drodze, często po wyboistej. Po drodze, na której czekają na was zakręty, wyzwania, problemy. Tym wyzwaniom i problemom stawiacie dzielnie czoła w miłości wspólnie przez 50 lat lub więcej, czego serdecznie chce państwu pogratulować, bo tak ogromny staż małżeński udowadnia i pokazuje, że po pierwsze szanujecie się, po drugi lubicie, po trzecie kochacie, więc nie pozostaje wam tylko pogratulować. – mówił wicewojewoda Patryk Fajdek

Wspólnie świętując tę wyjątkową rocznicę, mieszkańcy Miasta Pionki mieli okazję zobaczyć, jak ważna jest miłość i zaangażowanie w relacji małżeńskiej. To nie tylko wyjątkowe osiągnięcie, ale także wzór do naśladowania dla młodszych pokoleń. Długoletnie małżeństwo to nie tylko piękne wspomnienia, ale także dowód na to, że prawdziwa miłość potrafi przetrwać wszystkie trudności i przeciwności losu.

– Szanowni jubilaci, właściwie powiem szczerze, jestem dumny i zaszczycony z tego, że mogę uczestniczyć w waszym świecie. To ponad 50 lat, to przecież nic takiego-pół wieku. Cieszę się również z tego powodu, że od wielu lat pierwszy raz również do Pionek przyjechał pan wojewoda i zaszczycił nas swoją obecnością, właśnie na takiej uroczystości. Szanowni państwo. To właśnie Wy, ponad 50 lat temu wsiedliście do pociągu i tak naprawdę nie wiedzieliście dokąd ten pociąg was zawiezie, a przecież jedzie przez całe wasze życie, gdzie po drodze deszcz, śnieżyce, wiatr, ale i słońce. Dlatego myślę, że i te dobre dni, i te mało przychylne dni przeżywaliście razem, ciesząc się razem życiem, ciesząc się z tego to życie wam przyniosło, i dokąd ten pociąg was zawiózł . Ja wszystkim wam państwu życzę zdrowia i pamiętajcie jesteście chlubą tego miasta – dodał burmistrz Robert Kowalczyk

Podsumowując, uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie w Pionkach była nie tylko wyrazem uznania dla tych wyjątkowych par, ale także okazją do refleksji nad znaczeniem miłości i zaangażowania w związku małżeńskim. Niech ta piękna rocznica będzie inspiracją dla wszystkich, aby pielęgnować swoje relacje i cieszyć się każdym wspólnie spędzonym dniem.

Uroczystość poprowadził Marek Warchoł – kierownik

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content