17.4 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Wszyscy biegali dla Krzysia. „Się Ruszamy – POMAGAMY! 3” nad Stawem Górnym w Pionkach

Popularne

spot_img

To był niezwykle emocjonujący amatorski bieg z przeszkodami po tajemniczych terenach byłej fabryki prochu PRONIT PIONKI. Była to już trzecia akcja “Się Ruszamy – POMAGAMY! ”, za sprawą której wsparto rehabilitację Krzysia Czupryna.

Do pokonania były dwie trasy. Ta łatwiejsza, to krótka leśna przeprawa na odcinku 1,5 kilometra dla najmłodszych. Dorośli musieli się zmierzyć nie tylko z odległością 6 kilometrów, ale i z szeregiem przeszkód, które zostały rozmieszone na wyjątkowych i tajemniczych terenach byłych zakładów Pronit w Pionkach. W sobotę blisko setka śmiałków zdecydowało się  wziąć czynny udział w wyjątkowym biegu organizowanym przez stowarzyszenie Pionkowskich Morsów i Sportowców oraz Strefę Ruchu – Malwiny Sowy.  Inicjatywę jako partnerzy wydarzenia wsparła Enea Wytwarzanie oraz Miasto Pionki wraz z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Podobnie jak w roku ubiegłym, trasa biegu została tak zaplanowana, by każdy uczestnik mógł ją ukończyć swoim tempem i umiejętnościami. Jako pierwsi na linii startu zameldowali się najmłodsi uczestnicy biegu, którzy mieli do pokonania trasę o długości 1,5 kilometra. Choć trasa nie była zbyt prosta, każdy z uczestników przekroczył linię mety już po kilku minutach. Jako pierwsza trasę pokonała Zuza Nowak, tuż za nią uplasował się Julek Nowak, natomiast trzecie miejsce przypadło Maximusowi Bodule.

Uczestnicy biegu dla najmłodszych zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, natomiast pierwsza trójka dodatkowo otrzymała pamiątkowe puchary oraz drobne upominki, które wręczyła wraz z przedstawicielami Pionkowskich Morsów wiceburmistrz Pionek Kamila Kaczorowska.

Po krótkiej przerwie przyszedł czas na rozgrzewkę dla dorosłych i start  biegu głównym. Do rozgrzania mięśni zaprosił wszystkich uczestników „Trener Ryba”.

Chwilę później, w odstępach kilku minutowych, na trasę biegu wystartowało osiem grup mieszanych z całego regionu. Tegoroczny bieg odbył się w strugach deszczu, które kompletnie nie przeszkodziły uczestnikom z uśmiechem na twarzy dobiec do linii mety.

Przez cały czas trwania wydarzenia odbywała się także loteria, z której całkowity dochód zasilił zbiórkę charytatywną. Na miejscu była również możliwość skosztowania przepysznych ciast, ciepłego bigosu oraz kiełbasy z grilla. Choć pogoda co chwilę płatała figla, nie zabrakło również chwil relaksu przy wspólnej Zumbie czy puszczaniu baniek mydlanych.

Podobnie jak w roku ubiegłym, wśród mężczyzn najszybszym zawodnikiem okazał się ponownie Norbert Boduła, który pokonał trasę 32 minuty 40 sekund i 62 setne. Tuż za nim byli Jarosław Puszka z czasem 33:04:56 oraz Dariusz Milczarczyk, który przekroczył linie mety z czasem 35:00:26.

Wśród kobiet najszybsze były – Iwona Maj (37:48:25), Martyna Kowalczyk (40:12:40) oraz Anna Molenda (44:20:05). Nagrody ufundowane m.in. przez Starostwo Powiatowe w Radomiu, pamiątkowe medale, vouchery na sprzęt sportowy, strzelnicę oraz pizzę wspólnie wręczyli przedstawiciele organizatorów biegu oraz wiceburmistrz Kamila Kaczorowska.

Charytatywnie dla Krzysia

Podczas wydarzenia zbierane były środki dla Krzysia Czupryna, który jest podopiecznym Caritasu w diecezji radomskiej. Krzyś choruje na ciężką postać EB, czyli pęcherzowe oddzielanie się naskórka, życie z tą chorobą to ciągła walka z bólem.  Dzięki ofiarności uczestników biegu, osób biorących udział w licytacjach internetowych, wszystkich tych, którzy zdecydowali się dołożyć swoje „kilka groszy” do puszki, udało się zebrać na obecną chwile kwotę ponad 10 tysięcy złotych.

Podziękowania za wsparcie

Jak większość imprez organizowanych przez lokalne stowarzyszenia nie mogły by się odbyć, gdyby nie ofiarność i życzliwość wielu osób, firm i instytucji. Dlatego w imieniu Pionkowskich Morsów i Sportowców przekazujemy ogromne podziękowania za pomoc i wsparcie przy organizacji wydarzenia następującym instytucjom, firmom i osobom: Weronice Nawrotek, Piekarni Kosiek, firmie Pirlo, Wilmax, spółce Miejskiej PWKC, TYMEX, EkoPionki, POSiR, Pizzerni Olivia, Warzywa i Owoce Maciejczyk, Patex, Neo, Złomotex, Ksero Agnieszka Król, Nadleśnictwu Kozienice oddział Pionki, Marcbud Marek Baran, Polmot Paweł Węgrzynowski, Hotel Imperium, AUTO DIM” Radom części motocyklowe i samochodowe, Motor-Shop Radom motocykle kłady, Brymorex-Cezary Brymora, Hula Park Radom, Hydro Truck Radom klub koszykarski, OSP Pionki oraz pionkowskim harcerzom.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content