-3,8 C
Pionki
piątek, 8 grudnia, 2023

[AUDIO] Wyjątkowy gest mieszkanki Pionek wart 500 tysięcy złotych. W Pionkach powstanie nowoczesna hala tenisowa

Popularne

Już niedługo w Pionkach powstanie nowoczesna hala tenisowa, gdzie będą umiejscowione dwa korty tenisowe wraz z zapleczem niezbędna infrastrukturą. Inwestycja w całości ma zostać sfinansowana w całości z środków zewnętrznych. 

Takiego obrotu spraw w naszym mieście, na pewno nikt się nie spodziewał. Irena Nalewajko, mieszkanka Pionek, laureatka konkursu Kobieta Przedsiębiorcza, właścicielka prywatnej firmy, założycielka stowarzyszenia Seniorów „Kontrast”, podjęła decyzję o wsparciu lokalnej inicjatywy budowy nowoczesnej hali tenisowej. Na ten cel Pani Irena postanowiła przekazać darowiznę na rzecz miasta, w wysokości 500 tysięcy złotych. Dodatkowe środki na budowę obiektu, po 20 tysięcy złotych, przekazały dwa kluby tenisowe działające w naszym mieście TopSpin Pionki, reprezentowanego przez Sylwestra Drelę oraz klub Chellenge, którego przedstawicielem jest Jarosław Kobylas.

Dziś w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Pionki odbyła się konferencja prasowa z inicjatorami pomysłu i jednocześnie sponsorami inwestycji. Gości powitał burmistrz Pionek, Robert Kowalczyk.

– Witam państwa bardzo serdecznie w towarzystwie kilku osób, pierwsza i najważniejsza osoba, to Irena Nalewajko, która siedzi obok mnie. Jest to bizneswoman naszego miasta ale i społecznik dużego serca. My w Pionkach chcemy iść za modą, a moda dzisiaj to tenis ziemny, ale moda to również to nasz dzisiejszy gość, który z modą jest związana od wielu, wielu lat. Chcemy rozwijać w naszym mieście tenis ziemny, bo mamy wspaniałych zawodników, którzy mają ogromne sukcesy w tej chwili i nasza młodzież i dzieci chcą trenować. – mówi burmistrz Pionek Robert Kowalczyk. – Dzięki temu, że mamy takiego wartościowego społecznika i osobę dobrego serca, możemy sobie na to pozwolić, bo dzisiaj Pani Irena przekazuje miastu darowiznę w wysokości pół miliona złotych. Do tej inicjatywy dołączają się dwa kluby, którzy również przekazują darowiznę dla miasta po 20 tysięcy każdy z klubów.  Dzięki temu, mam nadzieję w ciągu roku, uda nam się wybudować dwa korty tenisowe na terenie miejskim przy ulicy Fabrycznej, po to żeby służyły wszystkim mieszkańcom.

 

Kobieta, która coś zrobiła w tym mieście

Dzięki decyzji Pani Ireny w najbliższym czasie, będzie możliwość rozszerzenia możliwości nauki gry w tenisa najmłodszym pociechom z naszego miasta i miejmy nadzieję  wychowanie zawodniczki na miarę Igi Świątek oraz zawodnika, idącego w ślady Huberta Hurkacza. Pani Irena przekazując tak wysoką darowiznę na rzecz miasta powiedziała podczas konferencji, że z racji swojego wieku chce, by coś w naszym mieście po niej pozostało.

 

W ramach inwestycji wykonana zostanie nawierzchnia kortów o podłożu betonowym, wyłożonych sztuczną trawą, posypywane specjalnym piaskiem kwarcowym, gwarantującym wysoką jakość parametrów odbijającej się w trakcie gry piłki tenisowej.  

fot. ilustracja/ UMPionki

Zapewniona będzie kolorystyka boiska tenisowego – wyznaczająca pole gry. Każdy z kortów będzie o wymiarach 34,80 m długości i 17,10 m szerokości. Hala tenisowa będzie konstrukcji łukowej z odpowiednim oszczędnym oświetleniem ledowym. Aby zwiększyć komfort cieplny w sezonie zimowym  zostaną zamontowane nagrzewnice, które pozwolą dostarczyć odpowiednią ilość ciepła (nadmuch).

Jak poinformował prezes stowarzyszenia tenisowego TopSpin Pionki, Sylwester Drela z obiektu będzie mogła korzystać blisko setka dzieci z terenu naszego miasta oraz regionu. Podopieczni będę mogli rozwijać swoją tenisową pasę pod okiem 2 trenerów z licencją Polskiego Związku Tenisa Ziemnego.

 

Natomiast w  Pionkowskim Stowarzyszeniu Tenisowym „Challenge” gra w tenisa ziemnego, kilkunastu dorosłych adeptów tenisa ziemnego. Słowa podziękowania za inicjatywę i możliwość współpracy przekazał na ręce burmistrza Jarosław Kobylas, prezes stowarzyszenia.

 

Koszt budowy ponad milion złotych

Wysokość przekazanych darowizn pozwolą na realizację inwestycji tylko w części. Według zapewnień Pana Burmistrza Miasta Pionki Roberta Kowalczyka, prowadzone są rozmowy o pozyskanie dodatkowych środków finansowych, które pozwolą zamknąć finansowo  tą inwestycję. Niebawem będą o tym poinformowani mieszkańcy Miasta Pionki.

 

– Pionkowskie środowisko tenisowe jest niezwykle  wdzięczne darczyńcy, Pani Irenie Nalewajko za jej wspaniały gest –  ogromnego wsparcia finansowego budowy hali tenisowej z dwoma kortami. – mówił podczas konferencji radny powiatowy Marek Janeczek. – Jednocześnie dzieci i rodzice  dziękują za dotychczasową. ogromną pomoc  w rozwój tenisa ziemnego władzom Miasta Pionki, Panu Burmistrzowi Robertowi Kowalczykowi i  Pani Zastępcy Burmistrza Kamili Kaczorowskiej.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content