18.1 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA/WIDEO] Ananasy z ósmej klasy tańczyły tradycyjnego Poloneza. Bal ósmoklasisty w PSP2 już za nami

Popularne

spot_img

To ostatni bal ósmoklasisty jaki odbył się w Pionkach. Wyjątkowy układ „Poloneza” wykonało blisko 20 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Pionkach.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Pionkach jest najmniejszą szkołą w mieście. Nie oznacza to, że było inaczej, bardziej skromnie czy mniej barwnie. Wręcz przeciwnie. Uczniowie 8 klasy pokazali się z jak najlepszej strony, wykonali wyjątkowy układ tradycyjnego „Poloneza”, natomiast wystrój sali gimnastycznej nawiązywał do zbliżających się wakacji i wypoczynku w stylu hawajskim. „ Ananasy z 8 klasy” bawiły się w piątek 16 czerwca do późnych godzin wieczornych podczas balu ósmoklasisty.

Piątkowy bal otworzyła dyrektor szkoły Magdalena Deszczka. Słowami „ Poloneza czas zacząć” dała znać blisko 20 uczniom z 8 klasy do zaprezentowania wszystkim przybyłym wyjątkowy układ taneczny, który opracowała Lidia Żuchowska. Trzeba przyznać – wypadł wyśmienicie.    

Chwilę później przyszedł czas na przemówienia, gratulacje i kilka słów podsumowań. Jako pierwsza głos zabrała dyrektor Magdalena Deszczka.

– Nadszedł czas pożegnania. Odchodzicie w szeroki świat, przed wami dalsze etapy edukacji i rozwoju osobistego. Praca z wami była dla całego grona pedagogicznego nie tylko wyzwaniem, ale i wielką przyjemnością. Mamy nadzieję, że będziecie nas dobrze wspominać. Staraliśmy się jak najlepiej przygotować was do ruszenia w świat. Wy uczyliście się od nas, ale i my od was, bo zżycie na każdym etapie jest niekończącą się nauką. Życzymy wam, drodzy absolwenci, abyście z wiarą w siebie szli przez życie. W każdym z was jest siła, odwaga i zdolności, które pozwolą wam odnosić sukcesy. Mamy nadzieję, że udało nam się je tylko wzmocnić. Dzisiejszy dzień jest z tych radosnych i przyjemnych, życzę aby taki pozostał w waszej pamięci, także bawcie się dobrze – mówiła dyrektor PSP2 Magdalena Deszczka

Do słów dyrektor przyłączyła się również wiceburmistrz Kamila Kaczorowska.

– Szanowna młodzieży wyglądacie przecudnie. Jesteście ostatnią klamrą,  zamykacie bal ósmoklasisty. Jesteście naszą dumą. Bardzo się cieszę, że ten dzień mogę spędzić z wami. Kochani, życie dla was to tak naprawdę wielka przygoda, ono na pewno się nie kończy z końcem ósmej klasy. Dla was kolejny etap szkoły średniej to jest cudowny piękny czas. Czas kolejnych przyjaźni, poznawania swoich samych mocnych stron i życzę wam, żebyście na swojej kolejnej drodze spotykali samych inspirujących nauczycieli, mentorów, którzy będą dla was drogowskazem – dodała wiceburmistrz Pionek, Kamila Kaczorowska

Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne pamiątkowe zdjęcie i oczywiście dobrą zabawę.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content