22.3 C
Pionki
czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Służba Więzienna z Żytkowic włączyła się w pomoc humanitarną dla Ukrainy

Popularne

spot_img

Funkcjonariusze Służby Więziennej w całym kraju włączyli się w pomoc humanitarną Ukraińcom uciekającym przed wojną. Organizują zbiórki rzeczowe i pieniężne, oddają krew, oferują transport, dach nad głową. Tak też się dzieje w Zakładzie Karnym w Żytkowicach.

24 lutego wojska rosyjskie wkroczyły na terytorium Ukrainy, której obywatele potrzebują pomocy. – W związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie w Zakładzie Karnym w Żytkowicach w ciągu dwóch dni zorganizowaliśmy pomoc dla obywateli Ukrainy poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego – mówi porucznik Paweł Wójcik z Zakładu Karnego w Żytkowicach.

Akcja rozpoczęła się w dniu 28 lutego, a zakończyła 1 marca. – Nasze akcja była skoordynowane z działaniami podjętymi przez ZHR w Pionkach. Zebraliśmy śpiwory, koce, termosy, żywność, słodycze dla dzieci, środki higieny osobistej. Zebrane rzeczy w dniu drugiego marca zostały przekazane do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w Pionkach, a w dalszym planie przekazane potrzebującym uchodźcą z Ukrainy. Ogłoszona akcja charytatywna spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony funkcjonariuszy i pracowników żytkowickiej jednostki penitencjarnej. Wierzymy, że przyniosą radość potrzebującym sąsiadom ze wschodu. Dodatkowo w dniu 10 marca w godzinach 9:30 – 12:00 organizujemy kolejną akcje pomocową w formie oddawania krwi. Przed jednostką będzie stał Mobilny Punkt Poboru Krwi. Wszystkich chętnych zapraszamy do oddania w tym dniu krwi – dodaje porucznik Paweł Wójcik.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content