24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA/AUDIO] „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. To była udana zbiórka krwi połączona z Dniem Otwartym w OSP Pionki

Popularne

spot_img

Dziesiątki osób, które chciały podzielić się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew, odwiedziły w niedzielę 20 lutego, strażnicę OSP w Pionkach.

Od godziny 9 do 13 wyjazdowa ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu czekała w strażnicy OSP Pionki przy ulicy Zwycięstwa 3, na wszystkich, którzy zechcieli oddać drogocenny płyn i lek, jakim jest krew.

Ten dzień był również okazją do wzięcia udziału w Dniu Otwartym OSP Pionki. Przybyłym gościom prezentowano między innymi sprzęt strażacki. Każdy mógł dotknąć, spróbować i dowiedzieć się, jak zrealizować swoje marzenie i dołączyć do strażackiej drużyny. Przewodnikami byli strażacy z pionkowskiego OSP. Było można z nimi porozmawiać i zadać każde pytanie, a także wyrazić chęć wstąpienia w ich szeregi. Pionkowscy druhowie udzielali także instruktażu pierwszej pomocy. Dni otwarte cieszyły się ogromnym zainteresowaniem tych najmłodszych jak i starszych.

O tym jak doszło do zbiórki krwi, a także o Dniach Otwartych w strażnicy OSP Pionki porozmawialiśmy z druhami Kacprem Kalbarczykiem oraz Kacprem Cybulskim. Posłuchajmy:

 

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content