21.3 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

[ZAPROSZENIE] To już jutro! Zachęcamy do udziału w wyjątkowym biegu “Się Ruszamy – POMAGAMY! 3”.

Popularne

spot_img

Dla dzieci i dorosłych, już tylko jeden dzień dzieli nas od amatorskiego biegu z przeszkodami po tajemniczych terenach byłej fabryki prochu PRONIT PIONKI w akcji “Się Ruszamy – POMAGAMY! 3”.

Budowa przeszkód, czyszczenie tras, zabezpieczenie terenu. Trwają ostatnie prace i przygotowania do sobotniego biegu charytatywnego “Się Ruszamy – POMAGAMY! 3”.

– Od trzech dni trwają prace związane z przygotowaniem tras biegowych. Pierwsza z nich została przeznaczona dla dzieci i młodzieży, druga dla osób dorosłych. W tym roku wprowadziliśmy kilka ciekawych zmian, będzie kilka zaskoczeń. Trasa biegu została skrócona, ale jednocześnie bardziej urozmaicona. Mamy dla wszystkich ciekawe przeszkody. – informują przedstawiciele Pionkowskich Morsów głównego organizatora wydarzenia.

Sobotnie wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 na terenie Stawu Górnego w Pionkach i potrwa do godz. 17.00. Jako pierwsza (godz.11.00) wystartuje młodzież do lat 18, dla której przygotowana będzie trasa o długości 1,5 kilometra. Start biegu głównego zaplanowano na godz.12.00. Trasa biegu przebiegać będzie po terenie byłego zakładu Pronit i liczyć będzie ok. 6km. Na trasie do pokonania będzie wiele specjalnie przygotowanych przeszkód.

Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody, każdy z uczestników otrzyma również pamiątkowy medal.

Dla Krzysia

Podczas wydarzenia zbierane będą środki dla Krzysia Czupryna, który jest podopiecznym Caritasu w diecezji radomskiej. Krzyś choruje na ciężką postać EB, czyli pęcherzowe oddzielanie się naskórka, życie z tą chorobą to ciągła walka z bólem.

Warto dodać, że całe wydarzenie jest organizowane przez stowarzyszenie Pionkowskich Morsów i Sportowców wraz z zaprzyjaźnioną grupą Strefą Ruchu. Partnerem wydarzenia jest Enea Wytwarzanie oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, natomiast całość sobotniego wydarzenia objęte zostało Honorowym Patronatem burmistrza Miasta Pionki Roberta Kowalczyka. Patronat medialny nad imprezą objęła redakcja Pionki24 oraz Kurier Pionkowski.  

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content