20.2 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

ZAPROSZENIE. Nowy magiczny koncert André Rieu „Niech znów nastaną szczęśliwe dni z Maastricht!

Popularne

spot_img

Kino studyjne, działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na projekcję filmową, w ramach cyklu  SZTUKA NA EKRANIE, w niedzielę, 18 września, o godz.16.45, na nowy koncert André Rieu pt. „Niech znowu nastaną szczęśliwe dni”.

Na kolejny show Andre Rieu, znakomitego skrzypka, dyrygenta i kompozytora, złożą się nie tylko największe przeboje muzyki klasycznej, ale też evergreeny muzyki popularnej. Oczywiście nie zabraknie błyskotliwych i romantycznych walców.

Jak zawsze wystąpią niesamowici goście. Kogo tym razem zaprosi André? ,

André Léon Marie Nicolas Rieu jest synem dyrygenta Orkiestry Symfonicznej w Maastricht, został wychowany w rodzinie z tradycjami muzycznymi. Od dziecka zafascynowany był muzyką orkiestrową, w wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach. W latach 1968–1973 studiował w klasie skrzypiec w Konserwatorium Królewskim w Liège oraz Konserwatorium w Maastricht, a następnie – w Akademii Muzycznej w Brukseli. Od 1974 do 1977 roku uczęszczał do Akademii Muzycznej w Brukseli, na której studiował u André Gertlera. Po czterech latach nauki otrzymał stopień Premier Prix na brukselskim Konserwatorium Królewskim.

André Rieu podziela opinię, iż muzyka Johanna Straussa była ówczesną muzyką rozrywkową i teraz powinna być traktowana podobnie. Chociaż przeważającą część jego repertuaru stanowi muzyka poważna, sposób jej wykonania jest daleki od przyjętych zwyczajów. W czasie koncertów i na płytach, na przemian z dziełami Straussów i im współczesnych wykonywane są utwory ludowe z różnych krajów, muzyka filmowa oraz utwory powstałe jako składanka kilkunastosekundowych fragmentów kilku utworów.

W czasie występów André Rieu zmienia się z dyrygenta w solistę i odwrotnie, w czasie trwania utworu. Zdarzało się, że muzyce orkiestry towarzyszyło kucie młotem kowalskim w kowadło i wystrzały rewolwerowe. Publiczność bywa zachęcana do wspólnego śpiewania partii operetkowych lub tańca.

Pełny repertuar dostępny na www.mcswelektrownia.pl 

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60

MCSW Elektrownia zastrzega sobie prawo zmian repertuaru

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content