31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

[ZAPOWIEDŹ] Już po raz trzeci. Przed nami kolejna edycja amatorskiego biegu po terenie Pronitu – “Się Ruszamy – POMAGAMY! 3”

Popularne

spot_img

Do wydarzenia pozostało ponad dwa tygodnie. Pionkowskie Morsy i Sportowcy oraz Strefa Ruchu zachęca do udziału w amatorskim biegu z przeszkodami po tajemniczych terenach byłej fabryki prochu PRONIT Pionki w akcji “Się Ruszamy – POMAGAMY! 3”.

– Kolejny raz zachęcamy wszystkich  do udziału w naszym biegu. To wyjątkowe wydarzenie biegowe, które daje możliwość sprawdzenia swojej kondycji oraz orientacji w terenie leśnym. Podobnie jak w zeszłym roku smaczku i tajemniczości całemu biegowi będzie dodawała specjalnie opracowana trasa biegu, która przebiega po nieznanych dla większości osób terenach byłych zakładach Pronit. Jesteśmy przekonani, że ilość przeszkód, długość trasy – w tym roku trochę krótsza, przysporzy uczestnikom ciekawych sportowych doznań i rywalizacji. – zapewniają organizatorzy biegu, Pionkowskie Morsy

Sobotnie wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 na terenie Stawu Górnego w Pionkach i potrwa do godz. 17.00. Jako pierwsza (godz.11.00) wystartuje młodzież do lat 18, dla której przygotowana będzie trasa o długości 1,5 kilometra. Start biegu głównego zaplanowano na godz.12.00. Trasa biegu przebiegać będzie po terenie byłego zakładu Pronit i liczyć będzie ok. 6km. Na trasie do pokonania będzie wiele specjalnie przygotowanych przeszkód.

Dla Krzysia

Podczas wydarzenia zbierane będą środki dla Krzysia Czupryna, który jest podopiecznym Caritasu w diecezji radomskiej. Krzyś choruje na ciężką postać EB, czyli pęcherzowe oddzielanie się naskórka, życie z tą chorobą to ciągła walka z bólem.

A oto co mówi Krzyś:

Życie jest takie piękne a ja nie mogę w pełni się nim cieszyć. Choruję na EB – pęcherzowe oddzielanie się naskórka

 • Rani mnie dotyk, ubranka, zabawki nawet jedzenie.
 • Rany pojawiają się na całym ciele w oczach, przełyku i na śluzówkach.
 • Moje paluszki są oddzielane, aby choroba ich nie zabrała.
 • Nawet nie wiem, jak to jest kiedy nie boli.

Link do wydarzenia: TUTAJ

Szczegółowy program wydarzenia:

 • Biuro zawodów rozpocznie swoje działanie od godz. 9.00 i potrwa do zakończenia biegu ok. godz. 15-16.
 • Rejestracja uczestników biegu dla młodzieży oraz biegu głównego odbędzie się w godz. 9.00-10.45
 • 11.00 – Start dzieci i młodzieży do lat 18. Trasa ok. 1,5 kilometra
 • 11.45 – Dekoracja uczestników biegu dla dzieci i młodzieży
 • 12.00 – Start biegu głównego ok. 6km.
 • 15.30 – 16.00 – Dekoracja uczestników biegu
 • 16.00 – 17.00 – Wspólne ognisko

Rejestracja uczestników:

Każdy z uczestników biegu w celu otrzymania pełnego pakietu startowego, korzysta z rejestracji elektronicznej znajdującej się pod linkiem poniżej:

http://tinyurl.com/229nam3l

WAŻNE!!! Elektroniczna rejestracja uczestników biegu potrwa do 14.09.2023 do godz.12:00. Ilość miejsc jest ograniczona! Po dokonaniu rejestracji oraz uiszczeniu opłaty pakiety będą do odebrania w dniu biegu w biurze zawodów już na miejscu.

Opłaty:

 • Rejestracja indywidualna – elektroniczna z pełnym pakietem: 130zł/os
 • Rejestracja w dniu biegu w biurze zawodów bez otrzymania koszulki startowej: 80zł/os
 • Członkowie Stowarzyszenia Pionkowskie Morsy i Sportowcy oraz Strefa Ruchu: 110zł/os
 • Drużyny min. 5 osób: 120zł/os

WAŻNE! Dzieci i młodzież uczestniczące w biegu na 1,5 km bez opłaty startowej

Wpłaty za udział w biegu należy dokonać na numer konta bankowego: 22 1940 1076 5682 2254 0009 0000 wpisując tytułem przelewu „Imię, nazwisko uczestnika z dopiskiem „Się Ruszamy – Pomagamy! 3”.

Warto dodać, że całe wydarzenie jest organizowane przez stowarzyszenie Pionkowskich Morsów i Sportowców wraz z zaprzyjaźnioną grupą Strefą Ruchu. Partnerem wydarzenia jest Enea Wytwarzanie oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, natomiast całość sobotniego wydarzenia objęte zostało Honorowym Patronatem burmistrza Miasta Pionki Roberta Kowalczyka. Patronat medialny nad imprezą objęła redakcja Pionki24 oraz Kurier Pionkowski.  

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content