24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

Witold Tomasz Kowalski. Do zobaczenia

Popularne

spot_img

5 stycznia 2024 roku odszedł jeden z najważniejszych artystów związanych z regionem radomskim, artysta malarz Witold Tomasz Kowalski.

Urodził się 28 maja 1944 w Radomiu, studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1963-1969). W 1969 otrzymał dyplom z wyróżnieniem, był uczniem Artura Nachta-Samborskiego. Po studiach wrócił do Radomia, tutaj żył i tworzył. Był laureatem licznych nagród i wyróżnień, uczestnikiem ponad 100 wystaw zbiorowych, autorem wielu wystaw indywidualnych. Jego obrazy znajdują się w zbiorach muzealnych w Radomiu, Białej Podlaskiej, Sandomierzu, Włocławku, w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą: w Austrii, Australii, Niemczech, Holandii, Norwegii, Szwecji i w USA.

Witold Tomasz Kowalski, Witek, był przyjacielem Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu. Z naszym udziałem zrealizował najważniejsze wystawy i dokumentujące je wydawnictwa. Uczestniczył w wernisażach i innych wydarzeniach Elektrowni, z zainteresowaniem śledził rozwój placówki.

Żegnamy się z Witoldem symbolicznym pokazem Jego obrazów, zestawem podsumowującym jego ulubiony motyw dzikiego bluszczu  i obrazami otwierającymi nowe cykle, niestety pozbawione szansy dalszej kontynuacji. – mówią przedstawiciele Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu

Wystawa Witold Kowalski. Do zobaczenia, udostępniona będzie od 28.03.2024 roku (Wielki Czwartek), finisaż połączony ze spotkaniem poświęconym osobie artysty odbędzie się 7.04.2024 roku,  o godz. 12:00.

Wystawa udostępniona zostanie w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, przy ul. Mikołaja Kopernika 1.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content