18,4 C
Pionki
poniedziałek, 5 czerwca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Umowa na budowę Alei Jagiellońskiej podpisana. To kluczowa inwestycja dla Miasta Pionki

Popularne

Już niebawem rozpocznie się długo wyczekiwana inwestycja pn.: „Budowa drogi gminnej – Alei Jagiellońskiej w Pionkach, od skrzyżowania z ul. Leśną do skrzyżowania z ul. Chemiczną”.

W ramach zadania przewiduje się budowę drogi z nawierzchnią asfaltową, budowę chodników i ścieżki rowerowej, oświetlenia, kanału technologicznego, oraz wyposażenie we wszelkie niezbędne media z wyjątkiem gazu. Aleja Jagiellońska przebiegnie równolegle do ul. Aleje Lipowe i połączy ul. Leśną z ulicą Chemiczną.

– Inwestycja ta ma ogromny potencjał – budowa tej drogi znacznie zwiększy atrakcyjność tego miejsca i podniesie zainteresowanie budową osiedli domów jednorodzinnych wzdłuż Alei Jagiellońskiej. Wzdłuż planowanej Alei Jagiellońskiej znajduje się ponad 50 działek budowlanych, a w bliskim sąsiedztwie znajduje się Parafia NMP Królowej Polski, Zespół Szkół w Pionkach, czy PSP nr 5. – informuje Wydział Rozwoju i Inwestycji Urzędu Miasta Pionki

Inwestycja ta jest kluczowa dla Miasta Pionki. Przewiduje się, że droga ta oraz działki sąsiadujące z nią będą jednymi z najbardziej atrakcyjnych terenów dla potencjalnych inwestorów w Mieście Pionki, a sama droga z powodu dobrego skomunikowania z resztą miasta będzie jedną z najczęściej uczęszczanych.

Ponad 2 miliony różnicy

W przetargu oferty złożyły dwie lokalne firmy – Zakład Transportowo-Budowlany Krzysztof Wach, oferując za wykonanie przedmiotu zamówienia cenę 8 464 432,76 PLN, oraz MARCBUD Marek Baran, przedstawiając ofertę na 6 260 000,00 PLN. Po przeprowadzeniu analizy złożonych ofert, jako najkorzystniejsza wybrana została oferta firmy Marcbud Marek Baran i z tą właśnie firmą podpisana została umowa na wykonanie inwestycji.

Przewidywany okres realizacji inwestycji to 11 miesięcy. Dofinansowanie na budowę Alei Jagiellońskiej w kwocie 5.947.000,00 PLN, pozyskano w drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład, Program Inwestycji Strategicznych.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content