9.5 C
Pionki
wtorek, 16 kwietnia, 2024

To będzie wyjątkowe spotkanie literackie w Kozienickim Domu Kultury

Popularne

Już w sobotę, 18 listopada, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka odbędzie się 10. Spotkanie literackie z cyklu „Witryna”. Jego gościem będzie Elżbieta Olszewska-Schilling (Elik Aimeé). Początek wydarzenia w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Cykl „Witryna” został zapoczątkowany w grudniu 2017 r. i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony miłośników pięknego słowa pisanego.

– Spotkania z cyklu „Witryna” to jedno z naszych stałych działań, które organizujemy z myślą o miłośnikach literatury pięknej, zarówno poezji, jak i prozy. To przede wszystkim okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy lokalnymi literatami, ale także kolejna forma promocji rodzimej twórczości – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Najbliższe spotkanie będzie miało wyjątkową formę, a jest ku temu podwójna okazja.

– W listopadzie będziemy obchodzić podwójny jubileusz. Będzie to bowiem już dziesiąte spotkanie, ale przede wszystkim chcemy podkreślić 20 lat owocnej współpracy Kozienickiego Domu Kultury z Elżbietą Olszewską-Schilling, która będzie gościem najbliższej „Witryny”. Pani Elżbieta działa z nami już od dwóch dekad i jest m.in. jurorką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Komornickiej, który organizujemy – dodaje Elwira Kozłowska.

Elżbieta Olszewska-Schilling to urodzona w Lublinie poetka i prozatorka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Literacko debiutowała w 1961 r. Jest dziennikarką radiową i telewizyjną. Pracowała m.in. w Polskim Radiu i TVP. Członkini Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, członkini Oddziału  Związku Literatów Polskich – Warszawa (od 2004 r.), honorowy członek Oddziału Lubelskiego ZLP (od 2018 r.), członkini ZAiKS (od 2016 r.). Autorka kilkunastu obszernych pozycji  książkowych o tematyce społeczno-obyczajowej oraz albumów poetycko-fotograficznych. Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich. Od 20 lat jest jurorką konkursów literackich, a także wykładowcą Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz warsztatów literackich, dziennikarskich i recytatorskich dla młodzieży. Właścicielka wydawnictwa literackiego „Bez Podziałów”, współzałożycielka Salonu Literackiego im. dr Jerzego Schillinga „Schillingówka”, który integruje środowiska twórców z kraju i z zagranicy.

Co jeszcze w programie?

Oprócz spotkania z gościem wieczoru, w programie wydarzenia znajdą się także prezentacje lokalnych poetów z Grupy Poetyckiej „Erato” Kozienickiego Domu Kultury oraz Grupy Literackiej „Tygiel” działającej przy Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbają wokaliści z Młodzieżowej Estrady Piosenki Kozienickiego Domu Kultury. Spotkanie poprowadzi dr Adrian Szary.

Na wydarzenie zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content