18.1 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

To będzie noc ognia i magii. Kozienicki Dom Kultury zaprasza na „Noc Świętojańską”

Popularne

spot_img

Gry i zabawy dla dzieci, klimatyczny koncert, a na finał pokaz tańca z ogniem. Już w sobotę, 24 czerwca, na nabrzeżu nad Jeziorem Kozienickim odbędzie się kolejna edycja „Nocy Świętojańskiej”. Start o godz. 20.00, wstęp wolny!

– Noc Świętojańska to jedno z najbardziej charakterystycznych wydarzeń, jakie odbywają się w naszym mieście. Wspaniała sceneria Jeziora Kozienickiego, magiczny klimat i ciekawe atrakcje dla wszystkich, niezależnie od wieku… To wszystko czeka nas w ostatnią sobotę czerwca. Serdecznie zapraszam, spędźmy ten niezwykły wieczór razem – zapowiada Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Co w programie?

Impreza tradycyjnie odbędzie się w pięknej scenerii Jeziora Kozienickiego (teren Ośrodka Rekreacji i Turystyki, ul. Bohaterów Studzianek 30). Już od godz. 20.00 na jej najmłodszych uczestników będą czekały różnego rodzaju zabawy dla dzieci, m.in. wyścigi w workach, gry średniowieczne czy tańce w kręgu. Nie zabraknie też tradycyjnego puszczania wianków na wodę. 

Kolejne atrakcje przygotowali twórcy z Kozienickiego Domu Kultury. W wykonaniu przedstawicieli Grupy Poetyckiej „Erato” wysłuchamy okolicznościowych wierszy, a członkowie Grupy Twórczej „Vena” poprowadzą warsztaty „Malowanie na drewnianych plastrach”.

 – Dla naszych mieszkańców przygotowaliśmy również wyjątkowy koncert, a specjalnie dla nich wystąpi trio Sutari. Formację tworzą trzy wokalistki o bogatej wyobraźni muzycznej. Artystki z Sutari kontynuują tradycje polskich pieśniarek ludowych; tworzą własne instrumenty, a także eksperymentują z różnymi technikami wokalnymi – opowiada Elwira Kozłowska.

Zespół aranżuje tradycyjne polskie pieśni oraz komponuje własne utwory, oparte na różnych kobiecych tradycjach muzycznych. Artystki zadebiutowały w 2012 roku, zdobywając II nagrodę oraz nagrodę publiczności na Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja. Niedługo potem zostały uznane za najciekawszą nową grupę folkową roku 2012 w Polsce. W czerwcu 2020 roku ukazał się ich trzeci album „Siostry Rzeki” – pełen transowych, polifonicznych kompozycji dialog z tradycjami ludowymi, splecionymi wokół tematów natury, wolności, kobiecości i siostrzeństwa. Album został nominowany do nagrody Fryderyk 2021 w kategorii „Muzyka Świata”.

Ognisty finał!

Jak co roku, na finał „Nocy Świętojańskiej” czeka nas widowiskowy pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Teatru Ognia Amatum. Artyści wielokrotnie gościli już w Kozienicach, a przygotowane przez nich widowiska robią niezapomniane wrażenie.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Jednak jak zastrzegają organizatorzy, w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, wydarzenie może zostać odwołane. Warto śledzić stronę internetową oraz media społecznościowe Kozienickiego Domu Kultury.

Na wydarzenie zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content