-1,8 C
Pionki
piątek, 1 grudnia, 2023

Tang Soo Do Pionki czołowym klubem Mistrzostw Polski Taekwondo

Popularne

W miniony weekend w Częstochowie odbyły się Mistrzostwa Polski Taekwondo ZS PUT. Obsada tegorocznych mistrzostw była rekordowa. Do udziału zgłosiło się aż 748 uczestników z 32 klubów, ze wszystkich grup wiekowych od najmłodszych dzieci do seniorów włącznie.

Świetny start zanotowali zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, którzy podczas dwudniowych zmagań wywalczyli aż 28 medali: 13 złotych, 6 srebrnych i 9 brązowych.

Tak okazały dorobek medalowy zapewnił im, po raz pierwszy w historii klubu, czwarte miejsce na podium klasyfikacji generalnej zawodów, obejmującym pięć najlepszych drużyn. Ponadto zdobywca trzech złotych medali Paweł Zawadzki wywalczył tytuł najlepszego zawodnika w kategorii młodzików.

fot. KS CTSD Pionki

Poziom tegorocznej rywalizacji był bardzo wysoki, co jest już swego rodzaju normą na mistrzostwach Polskiej Unii Taekwondo, a kategorie bardzo licznie obsadzone. O medale było więc bardzo trudno.

Najlepiej zawodnicy pionkowskiego klubu wypadli w konkurencji form tradycyjnych otwartych (między stylowych), dominując w większości kategorii. To była zawsze ich mocna strona ale w tegorocznej edycji obok wysokiego poziomu technicznego zaprezentowali wyjątkową ekspresję.

Mistrzami Polski zostali: Amelia Wojda – dzieci, Zuzanna Nowak – młodzicy 8 gup, Paweł Zawadzki – młodzicy +7 gup, Jan Wojda – kadeci +4 gup, Wiktoria Rutkowska – juniorzy +4gup, Krzysztof Monkosa – seniorzy -3 gup, Jakub Płachta – seniorzy +2 gup.

Cieszy dalszy postęp, szczególnie młodszych zawodników, w konkurencjach typowo technicznych taekwondo, szczególnie w technikach specjalnych. W tej specjalności mistrzami Polski zostali: Paweł Zawadzki – techniki specjalne i techniki szybkościowe młodzików – 145cm i Filip Pawlak – techniki specjalne młodzików – 155cm.

Pewien niedosyt mogą budzić wyniki osiągnięte w walkach. Należy jednak uwzględnić fakt, że większość naszych zawodników debiutowała w starszych kategoriach wiekowych i nie do końca poradziła sobie z presją rywalizacji z bardziej doświadczonymi i utytułowanymi rywalami oraz preferencjami sędziowskimi.

Nie zawiedli nasi faworyci Jakub Płachta i Wiktoria Rutkowska, która powróciła do startów po dwuletniej przerwie. Mistrzynią Polski w walkach soft stick dzieci została Amelia Wojda a wicemistrzynią w walkach młodziczek została Zuzanna Nowak. Największa niespodziankę sprawiła debiutująca w kategorii kadetek Maja Gronczyńska, która została mistrzynią Polski w walkach semi contact – 160cm.

Nie sposób jest opisać szczegółowo udziału tak licznej reprezentacji Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki w tych mistrzostwach. Każdy z zawodników włożył wiele wysiłku w przygotowania do startu, ponosząc przy tym wiele wyrzeczeń związanych z systematycznym udziałem w treningach przygotowawczych. Nie w każdym przypadku starczyło to do wywalczenia tytułu mistrzowskiego czy medalu ale powinno zaprocentować w dalszej części sezonu sportowego.

Poniżej podajemy pełną listę medalistów:

DZIECI

Amelia Wojda: 1 miejsce formy, 1 miejsce walki soft stick

Liliana Malinowska: 2 miejsce formy

Oskar Banaszek: 3 miejsce formy

MŁODZICY

Paweł Zawadzki: najlepszy zawodnik mistrzostw w kategorii młodzików

1 miejsce formy, 1 miejsce t. specjalne, 1 miejsce t. szybkościowe

Filip Pawlak: 1 miejsce t. specjalne, 3 miejsce formy , 3 miejsce t. szybkościowe

Zuzia Nowak: 1 miejsce formy, 2 miejsce walki

Hania Fila: 2 miejsce formy

Ania Figuła: 2 miejsce formy

Michalina Grudzień: 3 miejsce formy

Gabriela Kutyła: 3 miejsce t. szybkościowe

KADECI

Maja Gronczyńska: 1 miejsce walki

Jan Wojda: 1 miejsce formy

Hanna Amerek: 2 miejsce formy

Anastazja Wiszniowska: 3 miejsce formy

JUNIORZY

Wiktoria Rutkowska: 1 miejsce formy, 2 miejsce walki

Martyna Grabowska: 3 miejsce formy

SENIORZY

Jakub Płachta: 1 miejsce walki light contact, 1 miejsce formy, 3 miejsce walki semi contact

Krzysztof Monkosa: 1 miejsce formy

Piotr Olszewski: 3 miejsce formy

UDZIAŁ

Aleksander Tumidajewicz, Aleksandra Włodarska, Jan Monkosa, Zuzanna Mąkosa, Barbara Amerek, Kacper Drózd, Szymon Mąkosa, Nikodem Mazur, Franciszek Siczek, Julia Panufnik, Olga Sztamberek, Filip Staniszewski

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content