22.3 C
Pionki
czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

Rusza system elektronicznej rekrutacji do szkół publicznych oraz przedszkoli

Popularne

spot_img

Po raz pierwszy w Pionkach rekrutacja do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych w publicznych szkołach podstawowych odbędzie się za pomocą Systemu Elektronicznych Rekrutacji poprzez stronę pionki.rekrutacje.edu.pl.

Pierwszym krokiem w elektronicznej rekrutacji jest założenie przez rodzica indywidualnego konta rodzica/opiekuna prawnego w Systemie Elektronicznych Rekrutacji. Umożliwi ono śledzenie przebiegu całego procesu rekrutacji od momentu złożenia wniosku, aż do zakończenia procesu rekrutacji i kwalifikacji dziecka do danej placówki oświatowej. Wszystkie szczegóły dotyczące rekrutacji widoczne będą w Panelu rodzica po zalogowaniu do Systemu Elektronicznych Rekrutacji. Dodatkowo o każdej zmianie statusu złożonego wniosku zostaną Państwo poinformowani w formie komunikatu przesłanego na wskazany podczas zakładania konta adres e-mail.

W Systemie Elektronicznych Rekrutacji znajdują się najważniejsze informacje i aktualne oferty edukacyjne wszystkich publicznych placówek oświatowych na terenie Gminy Miasta Pionki.

W procesie rekrutacji ważny jest wybór właściwego typu rekrutacji. Należy wybrać rekrutację podstawową i złożyć wniosek o przyjęcie dziecka:

Do przedszkola:

  • o kontynuację uczęszczania dziecka do przedszkola

lub

  • o przyjęcie dziecka do przedszkola

Do oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej:

  • o kontynuację uczęszczania dziecka do oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej

lub

  • o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej

Do klasy pierwszej szkoły podstawowej:

  • zgłoszenie dziecka do kl. I (szkoła obwodowa)

lub

  • wniosek do klasy I (szkoła nieobwodowa)

Terminy elektronicznej rekrutacji:

  • 22.02.2023 r. – 28.02.2023 r. – składanie przez rodziców deklaracji o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego;
  • 01.03.2023 r. – 15.03.2023 r. – składanie przez rodziców wniosków do klas pierwszych szkoły podstawowej
  • 01.03.2023 r. – 24.03.2023 r. – składanie przez rodziców wniosków do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych.

Poszczególne etapy e-rekrutacji przedstawia plakat.

Szczegółowe informacje w sprawie rekrutacji można uzyskać w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Pionki, tel. 516-275-822.

 

Do pobrania:

Zasady rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych 2023-2024

Zasady przyjęć do klasy I 2023-2024

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content