15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

Przed nami kolejne spotkanie Klubu Filmowego „Znicz”. Kino KDK czeka na widzów

Popularne

spot_img

Już w środę, 22 lutego, o godz. 17.30, odbędzie się drugie spotkanie Klubu Filmowego „Znicz” Kina Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Tym razem widzowie zobaczą dramat obyczajowy „Blisko”. Produkcja ta sięgnęła po Grand Prix festiwalu w Cannes, a teraz zawita do Kozienic i to w premierowym tygodniu.

– Klub Filmowy „Znicz” to nowa oferta Kina KDK, którą uruchomiliśmy w tym roku. Pierwsze spotkanie klubu odbyło się w styczniu i przyciągnęło kilkudziesięciu miłośników ambitnego kina. Zgodnie z zapowiedziami, seanse z tej oferty będą odbywały się raz w miesiącu i miło mi jest zaprosić na kolejny – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Na widzów będzie czekał belgijsko-holendersko-francuski dramat pt. „Blisko” Lukasa Dhonta, nagrodzony Grand Prix w Cannes. „Blisko” to niezwykle czuła opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków. Léo i Rémi uwielbiają spędzać ze sobą czas, ich relacja jest intensywna, spontaniczna, żywa. Jednak głupie plotki, presja rówieśników i zagubienie w świecie, który nigdy nie jest oczywisty, powodują, że Léo zaczyna się oddalać i ranić Rémiego. „Blisko” to uniwersalny film o akceptacji swoich błędów i nauce przeżywania najtrudniejszych, najbardziej bolesnych emocji.

– Seanse klubu odbywają się na zasadzie „prelekcja – projekcja – dyskusja”. Przed filmem widzowie wysłuchają krótkiego wykładu Anny Równy, a po seansie będą mogli wziąć udział w dyskusji i podzielić się na gorąco swoimi spostrzeżeniami na temat tej wyjątkowej produkcji – dodaje Elwira Kozłowska.

Klub czeka na chętnych

Seanse Klubu Filmowego „Znicz” są otwarte dla wszystkich widzów, ale członkowie klubu mogą liczyć na preferencyjne ceny biletów. Normalny bilet na seans KF „Znicz” kosztuje 15 zł, członkowski – 13 zł. Dodatkowo członkowie mogą kupować karnety na trzy seanse w cenie 36 zł.

Zapisy prowadzone są w kasach KDK w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Warunkiem rejestracji jest wypełnienie deklaracji oraz zakup karty członkowskiej w cenie 5 zł. Każda z nich opatrzona jest indywidualnym numerem.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.kinokozienice.pl.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content