15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

Region. XXI Konkurs Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka. Już ruszyły zapisy

Popularne

spot_img

W piątek, 1 marca, rozpoczęły się zapisy do XXI Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka, organizowanego przez Kozienicki Dom Kultury, w ramach XXI Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka. Utalentowani wokaliści po raz kolejny staną przed szansą występu dla dużej publiczności i wygrania atrakcyjnych pieniędzy.

Konkurs odbędzie się w ramach Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka, zaplanowanego na 30-31 sierpnia. Jak co roku, przesłuchania finałowe poprzedzą kwalifikacje wstępne, które odbędą się 26 maja w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Jednak nie wszyscy zgłoszeni, zostaną zaproszeni do Kozienic.

W tym roku jury będzie oceniać uczestników konkursu aż trzykrotnie. Pierwszym etapem będą preselekcje on-line na podstawie nagrań zamieszczonych w serwisie YouTube. Po ich ocenie jury podejmie decyzję kogo zobaczymy i usłyszymy w Kozienicach, w czasie kwalifikacji wstępnych – wyjaśnia Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Kto może wziąć udział?

Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie wokalistów (mogą im towarzyszyć chórki), duety oraz małe zespoły wokalne – do 6 osób. Obowiązuje jedna kategoria wiekowa: od 15. roku życia. Decyduje rok urodzenia.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie zgłoszenia za pomocą interaktywnego formularza zgłoszeniowego. Ten będzie dostępny na stronie www.dkkozienice.pl w dniach 1-31 marca. Należy także wpłacić akredytację w wysokości 150 zł.

Konkurs pełen przebojów

W tym roku uczestnicy mają dowolność w doborze repertuaru konkursowego – nie ograniczają ich, jak do tej pory, listy utworów wskazanych przez organizatorów.

– Uczestnicy powinni przygotować dwie piosenki z nurtu polskiej muzyki rozrywkowej. Należy pamiętać o festiwalowej formie naszego konkursu – podkreśla Elwira Kozłowska.

Warto jednak pamiętać, że oba przygotowywane utwory muszą być wykonane z podkładem, w którym słychać więcej niż jeden instrument. W trakcie kwalifikacji wokaliści występować będą z podkładami, natomiast podczas koncertu finałowego oraz galowego będzie im towarzyszył zespół grający na żywo.

Czekają nagrody

Na najlepszych wokalistów czekają atrakcyjne nagrody. Po pierwsze będą mogli zaprezentować się przed wielką publicznością na scenie amfiteatru nad Jeziorem Kozienickim i podbić serca miłośników muzyki. Z festiwalu wrócą też bogatsi, bo organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody finansowe.

Pierwsze miejsce premiowane będzie kwotą 5 tys. zł, drugie – 4 tys. zł, a trzecie – 3 tys. zł. Natomiast Grand Prix to aż 10 tys. zł. Regulamin dopuszcza także możliwość przyznania wyróżnień oraz nagród specjalnych. Finalna pula może przekroczyć 30 tys. zł. Ponadto, w tym roku zostanie przyznana nagroda dodatkowa, a będzie nią nagranie w Studio Nagrań Kozienickiego Domu Kultury.

– Serdecznie zapraszam wszystkich zdolnych wokalistów do Kozienic. Po raz kolejny możemy wspólnie stworzyć najpiękniejszy festiwal w regionie. Ze swojej strony proponujemy wysoki poziom organizacyjny, atrakcyjne nagrody i niesamowity klimat. O atmosferę zadba wspaniała kozienicka publiczność. Czekamy na wasze zgłoszenie – dodaje Elwira Kozłowska.

Szczegółowe informacje dostępne są na www.dkkozienice.pl. Organizatorami festiwalu są Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content