11.2 C
Pionki
poniedziałek, 26 lutego, 2024

[REGION] „Plenery”. Wystawa malarstwa Jacka Kośmińskiego w Kozienickim Domu Kultury

Popularne

Za nami ostatni w tym roku kalendarzowym wernisaż. W piątek, 24 listopada w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego otworzyliśmy wystawę malarstwa Jacka Kośmińskiego pt. „Plenery”, którą będzie można oglądać do połowy stycznia 2024 r.

Wszystkich przybyłych na otwarcie najnowszej wystawy organizowanej przez Gminę Kozienice i Kozienicki Dom Kultury, powitała kurator wystawy, instruktorka KDK Agnieszka Bieńkowska, a następnie przedstawiła sylwetkę malarza.
Jacek Kośmiński urodził się w 1969 roku w Kazimierzu Dolnym, nadal tam mieszka i prowadzi swoją Galerię Autorską. Jest członkiem Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Na swoim koncie ma 40 wystaw indywidualnych i udział w wielu plenerach malarskich.
Jacek Kośmiński jest pejzażystą. Maluje głównie techniką olejną, najczęściej w plenerze bez względu na porę roku, ponieważ kocha przyrodę. Jednak to, co widzimy na płótnie, nie jest wierną kopią świata, ale artystyczną wizją malarza. W Kozienicach prezentuje swoje najnowsze obrazy, które powstawały w czasie plenerów m.in. w Toskanii, Sycylii, ale i rodzinnym Kazimierzu Dolnym.
Kiedy już nieco poznaliśmy Jacka Kośmińskiego, Agnieszka Bieńkowska przeprowadziła z nim krótki wywiad. Po nim odbyło się losowanie jednej z prac malarza. Na koniec był jeszcze czas na kuluarowe rozmowy z artystą przy lampce wina i słodkim poczęstunku. Wystawę można oglądać w sali wystawowej CKA do 14 stycznia 2024 r. ZAPRASZAMY!

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content