17.5 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Region. Czerwone Gitary zagrają w Kozienickim Domu Kultury. Koncert na 60-lecie zespołu

Popularne

spot_img

Ta informacja z pewnością ucieszy wszystkich miłośników polskiej muzyki rozrywkowej. Legendarny zespół Czerwone Gitary wystąpi w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Koncert zaplanowano na czwartek, 16 października 2025 r., na godz. 19.00, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego. Sprzedaż biletów rusza 18 kwietnia.

Czerwone Gitary należą do grona nielicznych zjawisk muzycznych, które stały się klasyką polskiej kultury popularnej. Zespół powstał w 1965 roku i już w pierwszych latach swojej działalności osiągnął wspaniałe sukcesy.

– Muzycy szybko zdobyli serca publiczności, a prasa okrzyknęła ich „polskimi Beatlesami”. Zespół jednak od samego początku pracował nad własnym, niepowtarzalnym stylem, a ich przeboje są na ustach Polaków od sześciu dekad. Te szlagiery znają przecież dosłownie wszyscy – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Skład Czerwonych Gitar przez lata ulegał zmianom i ewoluował. Aktualnie formację tworzą: Jerzy Skrzypczyk (perkusja, śpiew), Mieczysław Wądołowski (gitara akustyczna, śpiew), Arkadiusz Wiśniewski (gitara basowa, śpiew, aranżacje), Marek Jabłoński (gitara solowa) i Marcin Niewęgłowski (gitara solowa, śpiew). Do Kozienic zawitają z wyjątkowym programem muzycznym.

– „Diamentowy Koncert” z okazji 60-lecia formacji będzie przypomnieniem największych przebojów ze wszystkich płyt zespołu. Na widzów czeka dwugodzinna wędrówka z niezapomnianymi hitami, ale też i nowszymi kompozycjami artystów. Ten występ to gwarancja wspomnień, wzruszeń i fantastycznej zabawy dodaje Elwira Kozłowska.

Bilety lada chwila w sprzedaży

Koncert odbędzie się w czwartek, 16 października 2025 r., o godz. 19.00, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Sprzedaż biletów rusza 18 kwietnia 2024 r. Te będą dostępne w cenie od 130 zł w kasach KDK, na www.dkkozienice.pl, w zakładce „Kup bilet”, a także portalach: biletyna.pl, Kupbilecik.pl i eBilet.pl.

Informacje i zamówienia grupowe dostępne u organizatora pod nr tel. 501-754-011. Organizatorem koncertu jest Agencja Artystyczna TAMADA Mariola Jankowiak.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content