17.5 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Radomscy policjanci wręczyli blisko 70 mandatów. Mazowiecka Grupa Speed podsumowała tydzień

Popularne

spot_img

Kierowcy przekraczający prędkość, czy popełniający rażące wykroczenia w ruchu drogowym przekonali się już o skuteczności działań policyjnej grupy SPEED. Podczas tygodniowych działań grupy SPEED na terenie miasta i powiatu radomskiego policjanci nałożyli 67 mandatów karnych i zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

W minionym tygodniu policjanci z Radomia wchodzący w skład grupy SPEED ujawnili 87 wykroczeń, a 57 z nich dotyczyło przekroczeń dopuszczalnej prędkości. Mundurowi nałożyli 67 mandaty karne. Policjanci zatrzymali 2 dowody rejestracyjne. Grupa SPEED zatrzymała również jednego kierującego bez uprawnień.

– Prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Nadmierna lub niedostosowana do warunków na drodze prędkość niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do zdarzenia drogowego, ale w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób – mówi młodsza aspirant Karolina Krawczyk z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content