17.4 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

PSP w Laskach świętowała XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Popularne

spot_img

W Publicznej Szkole Podstawowej w Laskach uczniowie świętowali XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (WMTDAY) pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. To inicjatywa skierowana nie tylko dla młodzieży i dzieci, ale i dorosłych.

Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi, a może to być dobry wzór dla młodszych pokoleń. Ci z kolei dzięki temu wydarzeniu mogą nadrobić matematyczne zaległości.

Obchody miały na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także przypomnieć o jej przydatności w życiu codziennym.

Uczniowie przez cały tydzień powtarzali tabliczkę mnożenia w szkole i w domu.
W tym dniu szkoła wyglądała inaczej. Na dolnym korytarzu pojawiły się plakaty z tabliczką mnożenia, gazetka reklamująca WMTDAY. Sporo emocji wywołały egzaminy przeprowadzane podczas wszystkich przerw przez komisje egzaminacyjne. Ze znajomości tabliczki zostali przepytani wszyscy uczniowie drugiego etapu edukacyjnego oraz nauczyciele i pracownicy obsługi.

Każdy kto pomyślnie zdał egzamin otrzymał certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz coś słodkiego, co dawało ogromną radość i zadowolenie zarówno młodym egzaminatorom, jak i egzaminowanym. Uczniowie, którzy zdobyli najwięcej certyfikatów przeszli do drugiego etapu, w którym rozwiązywali trudniejsze zestawy. W zmaganiach tych zostało wyłonionych dwóch zwycięzców: Natalia Wróbel z kl. VI oraz Filip Gniwek z kl. VII – najlepsi z Tabliczki mnożenia!

Słodkie upominki zostały zakupione ze środków Samorządu Szkolnego.

Opracowała: Beata Zygmunt -lokalny organizator- WMTDAY

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content