20.2 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Przedszkolaki pamiętają o Janie Pawle II

Popularne

spot_img

W tym roku Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem „Święty Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Słowa te nawiązują do encykliki  Św. Jana Pawła II – „Evangelium vitae” (Ewangelia Życia) o wartości i nienaruszalności ludzkiego życia. 

Papież miał w sobie ogromny szacunek do ludzkiego życia i powołania człowieka do ojcostwa i macierzyństwa. W swoim nauczaniu przedstawiał pełną prawdę o człowieku, od pierwszych chwil jego życia aż do naturalnej śmierci.

Dzień Papieski organizowany jest od 2001r. w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża – 16 października 1978r. Organizatorem jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, której działalność ma upamiętniać pontyfikat Jana Pawła II  dzięki promowaniu nauczania papieża Polaka i wspierać przedsięwzięcia w dziedzinie edukacji i kultury.

Starszaki z Przedszkola nr 1 w Pionkach wraz ze swoimi nauczycielkami włączyły się w obchody Dnia Papieskiego, udając się pod pomnik Ojca Świętego przy kościele św. Barbary. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy zaśpiewały „Barkę”.  Dzieci na katechezie zapoznały się z faktami z życia i pontyfikatu Jana Pawła II, oglądając film i albumy z fotografiami Papieża.

– Mamy nadzieję, że pamięć o naszym Świętym Papieżu będzie przekazywana młodemu pokoleniu dzięki nauczycielom i rodzinie, która powołana jest do świętości. – stwierdza Agnieszka Maksym Przedszkole nr 1 w Pionkach

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content