20.2 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Przed nami wykład Jakuba Szczęsnego – autora projektu najwęższego domu na świecie

Popularne

spot_img

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, zaprasza na wykład Jakuba Szczęsnego  pt. „Działania na terenach zaludnionych” w czwartek, 2 czerwca, o godzinie 18.

Jakub Szczęsny jest architektem, absolwentem Politechniki Warszawskiej, autorem instalacji.

Zdobył popularność w 2012 roku, kiedy w wąskiej szczelinie pomiędzy blokiem a kamienicą na rogu warszawskich ulic Chłodnej i Żelaznej postawił Dom Kereta. Budynek w najszerszym miejscu ma 152 cm, a w najwęższym 92 cm. Choć sytuuje się na pograniczu architektury, miejskiej interwencji i sztuki w przestrzeni publicznej, jest także funkcjonalnym, choć mikroskopijnym, obiektem mieszkalnym – pracownią artysty (poza izraelskim pisarzem, Edgarem Keretem mieli z niego korzystać też inni, wyłonieni w drodze konkursu twórcy), a zarazem autorskim komentarzem do skomplikowanych losów dzielnicy i całej Warszawy, do wojennej historii tej okolicy oraz współczesności.

Projekt Domu Kereta został włączony do stałej kolekcji MoMa w Nowym Jorku, trafił także na listę Iconic Houses, obok domów projektu Le Corbusiera, Franka Lloyda Wrighta czy Alvara Aalto.

Architekt opowie o swoich działaniach na terenach zaludnionych całego świata – od Polski po Brazylię. Przybliży trzy elementy, które wpływają na jego projekty: miejsca, ludzi, kontekst.

Wstęp – 1 zł

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content