9.5 C
Pionki
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Noś odblaski. Przedszkolaki i uczniowie PSP5 bardziej widoczne dzięki akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

Popularne

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 oraz przedszkolaki z Przedszkola r 3 wiedzą już jak poprawnie poruszać się w ruchu drogowym. To wszystko za sprawą kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” jaka miała miejsce w środę 21 lutego.

Czy odblaski są potrzebne tylko na obszarach wiejskich? Nieprawda! Nawet na miejskich ulicach, zwłaszcza tych słabo oświetlonych, można być niewidocznym dla kierowców. Kampania edukacyjna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” przypomina o tym, kierując swoje działania głównie do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków.

Zwłaszcza najmłodsi są najbardziej narażeni na skutki braku widoczności zwłaszcza po zmroku dla kierujących pojazdami mechanicznymi. Dziś w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Pionkach dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Marcin Ciężkowski oraz burmistrz Pionek Robert Kowalczyk zachęcali najmłodszych do korzystania z odblasków, zwłaszcza gdy zmierzają do szkoły rano lub wracają do domu po zmroku.

– Pionki są dla nas szczególnie ważne, dość często jesteśmy zapraszani przez burmistrza, odwiedzamy zarówno szkoły podstawowe  jak i przedszkola. Dziś jesteśmy z akcją „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, krótka pogadanka, przypomnienie najważniejszych przepisów ruchu drogowego, a później ta najatrakcyjniejsza część wyposażenie dzieci w odblaski, aby czuły się bezpiecznie poruszając się po naszych drogach. – mówi dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Marcin Ciężkowski

– Nasze pionkowskie doświadczenie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Radomiu jest bardzo dobrą inicjatywą, bo pokazuje, że już najmłodsze dzieci potrafią się zachować na naszych Pionkowskich drogach i widać, że te nasze wspólne akcje przynoszą określony efekt. Ja bardzo się z tego powodu cieszę i mam nadzieję, że nasza dalsza wspólna współpraca z dyrektorem Marcinem Ciężkowskim będzie się układała jak dotychczas i będą mogły nasze dzieci przede wszystkim korzystać z teog co oferuje WORD czyli odblasków, które powodują, że dzieci są widoczne na drodze. – dodał burmistrz Robert Kowalczyk

Zanim jednak najmłodsi otrzymali odblaskowe prezenty, uczniowie i przedszkolaki zaprezentowały wyjątkowy program artystyczny. Oczywiście każdy jego element był związany z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Tuż po występach przyszedł czas na krótka prelekcję, która pokazała uczniom i przedszkolakom jak zachowywać się na drodze, przejściach na pieszych oraz po zmroku.

Na koniec przyszedł czas na rozdanie wyjątkowych odblaskowych prezentów, które zapewne zawisną na plecakach lub innych częściach ubrań.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content