24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

Na majówkę będzie gotowy. Sprawdzamy postęp prac na terenie Ogródka Jordanowskiego

Popularne

spot_img

178.354,00 zł dofinansowania  otrzymało Miasto Pionki w ramach podziałania 19.2 „Wsparcie  na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność’ objętego PROW na lata 2014-2020 na zadanie pn. „Modernizacja infrastruktury sportowo – rekreacyjnej w Pionkach”.  Obecnie trwa modernizacja na terenie obiektu, sprawdziliśmy więc postęp prac.

Ogródek Jordanowski w Pionkach powstał w 2007 roku,  jest on nie tylko placem zabaw, lecz pełni funkcję ogólnodostępnego atrakcyjnego miejsca sportowo – rekreacyjnego wykorzystywanego przez mieszkańców zarówno z terenu miasta Pionki ale i regionu.

Ogródek Jordanowski oraz lodowisko cieszy się bardzo dużą popularnością,  a przez różnorodność oferty i funkcji jest to miejsce bardzo atrakcyjne nie tylko dla mieszkańców miasta, ale również przez osoby przyjezdne.  W wyniku intensywnej eksploatacji oraz upływu czasu urządzenia zlokalizowane na terenie Ogródka wymagają remontu. 

Obecnie trwa modernizacja na terenie obiektu, która obejmuje swym zakresem, m. in.: modernizację urządzeń Ogródka Jordanowskiego, w tym: Zamek Duży, Zamek Średni, Zamek Mały, zestaw zabawowy , zestaw sprawnościowy , drabinka metalowa półkolista, wymianę urządzeń zabawowych na nowe, modernizację piaskownicy wraz z ogrodzeniem, remonty i wykonanie nowych nawierzchni poliuretanowych (Ogródek Jordanowski) oraz betonowych pod urządzeniami zabawowymi lub sportowymi (Skate Park, lodowisko). Dodatkowym systemem bezpieczeństwa na terenie ogródka będzie montaż kamer.

Zmodernizowana infrastruktura będzie bezpieczna, nowoczesna i dostosowana do istniejących potrzeb. Wszystkie prace powinny zakończyć się jeszcze w kwietniu br,  tak by zmodernizowany Ogródek był gotowy na najbliższa majówkę. 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content