18.1 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Motocyklowe emocje na Pronicie w Pionkach: Relacja z 1. Rundy Enduro Proch

Popularne

spot_img

W niedzielę pobliskie Pionki stały się areną dla motocyklowych entuzjastów, którzy zgromadzili się na 1. Rundzie Enduro Proch – Mistrzostw Okręgu Warszawskiego w Super Sprincie Enduro. Właśnie tam, na terenie opuszczonego Zakładu Tworzyw Sztucznych „Pronit”, ponad 120 zawodników stanęło do rywalizacji, gotowych zmierzyć się z wyzwaniami grząskiego terenu i naturalnych przeszkód.

Organizacja tego wydarzenia to nie lada przedsięwzięcie, które od blisko dwóch miesięcy przygotowywał Kozienicki Klub Motorowy. Wymagająca trasa, zaprojektowana na terenach popronitowskich, była testem nie tylko dla niezawodności motocykli, ale także dla umiejętności samych zawodników. Jak zauważył Jacek Knysak z KKM Kozienice, udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu burmistrza oraz sponsorów.

– Mieliśmy tutaj sporo zawodników z całej Polski, ale również ze Stanów Zjednoczonych. Do Pionek przyjechali zawodnicy licencjonowani, startujący w kategorii hobby, mastersów,  juniorzy, nawet kilka kobiet. Z przygotowaniami trasy walczyliśmy blisko 2 miesiące. Dziękujemy za udostępnienie terenu burmistrzowi i objęcie patronatem naszego wydarzenia. Nie dało by się tego zrobić również bez sponsorów. – mówił komentuje Jacek Knysak z KKM Kozienice

Zmagania rozpoczęły się od odprawy, podczas której zawodnicy zostali podzieleni na kilka klas, zależnie od posiadanych licencji. Startując o różnych porach, każda klasa miała okazję zmierzyć się z wyzwaniami trasy. Począwszy od najmłodszych uczestników klasy Junior65, przez motocyklistów z kategorii Junior85, Junior, Licencja, aż po Masters i kobiety, wszyscy stanęli na starcie gotowi do walki.

– Trasa mierzyła blisko 12 kilometrów po terenie leśnym. Zrobiliśmy sporo niespodzianek takich jak podjazdy, przejazdy przez tunele,, budynki, nawet skoki były motocrossowe, jednym słowem zrobiliśmy jak najwięcej się dało by wykorzystać ten teren. – dodał Jacek

Po zakończonych zawodach dokonano dekoracji zawodników. I tak: w kategorii Junior 65 (wyścig główny) najszybszym zawodnikiem okazał się Kopacz Filip ze stowarzyszenia Lamba. Po czterech okrążeniach w kategorii Junior pierwsze miejsce zajął Kwapiński Filip, natomiast w kategorii Junior 85 najlepszym zawodnikiem okazał się Krawczyk Alan z klubu Gadżet MX Team.

Kategoria Motocykl Licencja: najlepszy okazał się Antoniak Grzegorz z KKM Kozienice, natomiast w kategorii Masters Roman Jacek z Rega MX Team Ropczyce.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content