20.2 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Malowane Światłem”. Wyjątkowy wernisaż wystawy uczniów z Zespołu Szkół w Pionkach

Popularne

spot_img

„Malowane światłem” – taką nazwę nosi wystawa fotografii, którą zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół w Pionkach z kierunku Foto Technik w poniedziałek 12 czerwca w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Zakładowej.

Młodzi artyści jak i nauczyciele serdecznie zapraszają do obejrzenia ich prac. Podczas poniedziałkowego wernisażu obecni byli między innymi opiekun fotografików Michał Wąsik, wicedyrektor Zespołu Szkół w Pionkach Anna Kozestańska – Grabowska, radny powiatowy Jan Siek, radny miejski Zbigniew Belowski oraz najważniejsi w tym dniu – uczniowie, autorzy wspaniałych prac.

Autorów prac, uczniów klas młodszych o profilu Foto Technik oraz zaproszonych gości powitała wicedyrektor Anna Kozestańska – Grabowska.

 – Jest mi niezmiernie miło, że mogę w dniu dzisiejszym otworzyć wystawę fotograficzną pod tytułem „Malowane światłem”. Wystawa, wernisaż jest owocem współpracy uczniów kierunku fototechnika wraz z opiekunem, artystą, zawodowym fotografem panem Michałem Wąsikiem. W tym miejscu pragnę pogratulować, podziękować uczniom za rozwijanie pasji, za to, że poszerzają swoje horyzonty. Za to, że poświęcają swój czas nie tylko w szkole ale i po za nią. Tak samo dziękuję panu Wąsikowi, który wspiera, motywuje i zachęca do rozwijania własnych umiejętności. Fotografia od zawsze jest skutecznym sposobem na przekaz informacji, czasami nas przeraża, czasami rozśmiesza, skłania do refleksji, zawsze budzi emocje, motywuje. Życzę państwu dzisiaj takich doznań artystycznych podczas obserwowania tych dzieł. – mówiła podczas otwarcia wicedyrektor Zespołu Szkół w Pionkach Anna Kozestańska – Grabowska

Gości powitały również uczennice Zespołu Szkół Wiktoria, Emilia oraz Paulina, które tak opowiadały o dzisiejszej wystawie:

– Cieszymy się, że jesteście z nami w tym ważnym dla nas dniu. Chcielibyśmy podziękować naszym wspaniałym nauczycielom fotografii, którzy pomogli nam w przygotowaniu dzisiejszej wystawy. Inspirują nas każdego dnia, pomagają odnaleźć swoje prawdziwe ja i dostrzec piękno, które nas otacza. To dzięki nim stawiamy sobie nowe cele, pokonujemy trudności i spełniamy marzenia. Dzisiejszy wernisaż jest efektem naszej wspólnej pracy. Podczas tworzenia zdjęć, które widzicie, mogliśmy obudzić w sobie kreatywność, wymienialiśmy swoje wizje, dzieliliśmy się swoimi pomysłami i przelaliśmy to na klisze. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za możliwość pokazania wam naszych prac oraz jeszcze raz dziękujemy za pomoc w spełnieniu naszego małego marzenia.  – mówiły uczennice podczas otwarcia.

Podczas otwarcia wystawy głos zabrał również nauczyciel i opiekun fotografików Michał Wąsik. – Proszę państwa, wystawy fototechnika to już tradycja kierunku. Powstają dla młodzieży, jako element nauczani. Uważam, że pierwszym zadaniem nauczyciela jest rozdmuchanie zainteresowań młodego człowieka. Wierzę, że jeśli pojawi się „pasja do czegoś” młodzież chętnie nauczy się wszystkich formułek i technicznych aspektów. Stąd w tym roku weszliśmy w przestrzeń fotografii eksperymentalnej. Wspólnym mianownikiem wszystkich prezentowanych fotografii jest długi czas naświetlania i niepewność przy każdej próbie jaki będzie efekt finalny. A tych prób bywało bardzo dużo. Z zapartym tchem czekaliśmy na wyświetlanie się na ekraniku zdjęcia naświetlanego 20-30 sekund. Wierzę, że była to dla was kochani ciekawa przygoda.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content