10,6 C
Pionki
czwartek, 5 października, 2023

Ma zostać powiększona, zyska nowe trybuny i być energetycznie samowystarczalna. Trwa opracowywanie dokumentacji projektowej Miejskiej Hali Sportowej w Pionkach

Popularne

Podniesienie zadaszenia hali do 9 metrów, budowa dodatkowych trybun wraz ze spikerką, pełnowymiarowe boisko, przeszklona elewacja frontowa, powiększona powierzchnia boiska. Dziś odbyło się otwarte spotkanie z projektantem, który kończy powoli pracę nad dokumentacją modernizacji Miejskiej Hali Sportowej.

Prace związane z budową pionkowskiej hali sportowej rozpoczęły się we wrześniu 1968 roku. Uroczyste otwarcie hali odbyło się 3 czerwca 1972 roku, kiedy to gościliśmy w Pionkach olimpijczyków wyjeżdżających na Igrzyska Olimpijskie w Monachium. Przez 50 lat obiekt służył mieszkańcom, sportowcom, przeszedł również szereg modernizacji, które miały na celu zwiększenie komfortu użytkowania. Obecne władze Pionek zdecydowały o rozpoczęciu prac kompleksowej modernizacji obiektu, zwiększając jego powierzchnię oraz dostosowanie do panujących w XXI wieku standardów.   

W piątek o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Pionki odbyło się spotkanie z projektantem żeby, wysłuchać proponowanych rozwiązań oraz założeń modernizacji hali sportowej w Pionkach. W spotkaniu udział wziął burmistrz Robert Kowalczyk, zastępca burmistrza Kamila Kaczorowska, radni: Paweł Kobylas, Stanisław Pacan, Włodzimierz Szałabaj,  dyrektor POSiR Aandrzej Iwanowski oraz pracownicy Wydziału Inwestycji i Rozwoju.

Według przedłożonej propozycji obecna hala o wymiarach 30×18 metrów ma zostać dodatkowo wydłużona o kolejne 19 metrów i poszerzona o ok. 2 metry. Modernizacja obejmie również podwyższenie dachu obiektu o blisko 2 metry, co pozwoli na prowadzenie rozgrywek na najwyższym poziomie ligowym w piłkę siatkową. W sercu obiektu znajdzie się pełnowymiarowe boisko do gry w siatkówkę, piłkę ręczną oraz koszykówki. Główne wejście obiektu zostanie przeniesione na teren znajdujący się przy ul. Zakładowej.

To niejedyne zmiany jakie czekają modernizowany obiekt. W ramach prac mają zostać wykonane nowe, dodatkowe trybuny wraz z wyznaczonym miejscem na spikerkę. Obecna część hali ( pokoje do wynajęcia, szatnie, pomieszczenia socjalne) poddana zostanie generalnemu remontowi, powiększone zostaną ciągi piesze, wyremontowane zostaną łazienki oraz natryski. Miejsca pod trybunami wykorzystane zostaną na stworzenie miejsc techniczno-magazynowych. Obiekt zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną oraz pompy ciepła. Całość modernizacji mają dopełnić przeszklone ściany frontowe oraz wykonanie dodatkowych miejsc parkingowych wokół obiektu.

Jak mogliśmy usłyszeć, zakończenie prac projektowych mają zakończyć się w ciągu kilku, kilkunastu najbliższych tygodni. Prognozowany koszt przebudowy, modernizacji całości może wynieść blisko 6 milionów złotych. Miasto Pionki na modernizację obiektu będzie chciało pozyskać głównie środki ze źródeł zewnętrznych.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

To okno się zamknie za 25 sekundy

Skip to content