17.4 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

LCP otworzy park handlowy M Park w Pionkach – działka z projektem, pozwoleniem na budowę oraz 60% komercjalizacji, zakupiona od Family Partners

Popularne

spot_img

Należący do inwestującej w nieruchomości, międzynarodowej grupy M Core – LCP Properties, jeden z czołowych inwestorów i deweloperów na polskim rynku parków handlowych sfinalizował zakup działki w Pionkach pod przyszły M Park, z pozwoleniem na budowę oraz 60% poziomem komercjalizacji, od swojego partnera biznesowego Family Partners. Przyszły M Park Pionki to niemal 9.300 m kw. GLA z łącznie 17 najemcami. Prace budowalne rozpoczną się jeszcze w tym roku, a oficjalne otwarcie planowane jest na IV kwartał 2024.

M Park Pionki, powstanie przy głównej, przejazdowej ulicy w mieście – Doktor Marii Garszwo, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP w Pionkach. Dla wygody odwiedzających dostępny będzie przestronny parking na aż 355 samochodów. Obok czterech z nich zainstalowane zostaną ładowarki dla samochodów elektrycznych.

Dzięki rozpoczętemu przez Family Partners procesowi komercjalizacji tej przyszłej nieruchomości, aktualnie, na rok przed planowanym otwarciem, podpisane zostały umowy na ponad 60% dostępnej powierzchni w tym projekcie. Wśród potwierdzonych najemców są m.in. Jysk (ponad 1.300 m kw.), sklep spożywczy Biedronka (ok 1.100 m kw.), popularna marka modowa SinSay (750 m kw.), jak również Martes Sport (700 m kw.), Rossmann (500 m kw.), Dealz (500 m kw.) oraz Pepco (550 m kw.).   

– Doskonała lokalizacja działki, tuż obok dworca centralnego, ograniczona dostępność oferty handlowej w mieście, jak również fakt bardzo wysokiego poziomu wynajęcia parku handlowego, na rok przed jego otwarciem, były kluczowymi zmiennymi, które skłoniły nas do zakupu tego projektu. Co więcej, jesteśmy już także w zaawansowanych negocjacjach na pozostałe 40% dostępnej powierzchni w tej lokalizacji – skomentowała Magdalena Kowalewska, Chief Operating Officer, LCP w Polsce. – Inwestycja w Pionkach, to jedna pierwszych zapowiadanych przez nas nowych realizacji. Jednak zdecydowanie nie ostatnia, jako że nasz strategiczny cel na najbliższe lata ukierunkowany jest na mocny i nieprzerwany wzrost” – dodała.  

M Park Pionki to kolejny park handlowy, który powstanie pod marką M Park. Aktualnie w portfelu LCP jest 46 nieruchomości pod tym brandem. W ostatnim czasie do tego grona dołączył M Park Łochów, a kolejne dwa projekty, w Iławie i Redzie zostaną otwarte w najbliższym czasie.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content