20.2 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Kozienicki Dom Kultury zaprasza na „Teatralne podróże” w 2024 roku

Popularne

spot_img

Przed nami pierwszy w 2024 roku wyjazd z cyklu „Teatralne podróże”. Tym razem kozieniccy miłośnicy dobrej gry aktorskiej zobaczą spektakl „Czarna komedia”. Wyjazd do Teatru Kamienica w Warszawie zaplanowano na sobotę, 24 lutego, na godz. 16.30. Zapisy ruszają 16 grudnia.

„Czarna komedia” autorstwa Petera Shaffera to jedna z najczęściej grywanych komedii na świecie.

– Fenomen tego przedstawienia polega m.in. na odwróconej logice: kiedy na scenie gaśnie światło, aktorzy poruszają się swobodnie jakby w ich świecie panowała jasność, kiedy jednak na scenie zapalają się reflektory, wszyscy bohaterowie „wpadają w ciemność” i poruszają się po omacku, stąd komiczność sytuacji i całe serie pomyłek – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Widzowie poznają historię młodego rzeźbiarza, który staje przed życiową szansą. Tego samego dnia, w jego mieszkaniu ma się pojawić słynny milioner, koneser sztuki, zainteresowany kupnem jego prac, a także przyszły teść – groźny Pułkownik.

– Bohater chce sprawić piorunujące wrażenie na obydwu swoich gościach, dlatego pożycza z mieszkania nieobecnego przyjaciela stylowe meble. I pewnie wszystko poszłoby gładko, gdyby… nagle nie zgasło światło. Awaria wywołuje lawinę niespodziewanych zdarzeń. W ciemnościach spotykają się wszyscy oczekiwani oraz kilku, dość zaskakujących gości – dodaje Elwira Kozłowska.

W spektaklu wystąpią: Mateusz Damięcki/Piotr Ligienza, Marta Wierzbicka/Milena Staszuk, Elżbieta Jarosik, Andżelika Piechowiak/Anna Maria Jarosik, Tomasz Sapryk/Sebastian Konrad/Władysław Grzywna, Jacek Lenartowicz/Piotr Zelt, Jacek Kopczyński i Albert Osik.

Ruszają zapisy

Wyjazd do teatru odbędzie się w sobotę, 24 lutego, o godz. 16.30. Miejscem zbiórki tradycyjnie będzie zatoka autobusowa przy ul. Legionów, na wysokości Krytej Pływalni „Delfin”.

Zapisy na wyjazd przyjmowane będą od soboty, 16 grudnia, od godz. 10.00 w punkcie informacji KDK w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. Cena wyjazdu do teatru to 145 zł. Wpłat należy dokonywać w kasach KDK do 30 grudnia. Liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły w punkcie informacji KDK lub pod numerami telefonów 48 611 07 50 i 731 877 337 oraz adresem e-mail: pit@dkkozienice.pl. Opiekunami wyjazdu są Marlena Zielińska i Ewa Pytka.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content