31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

Kozienicki Dom Kultury zaprasza na Dzień Patrona. Będą atrakcje i upominki

Popularne

spot_img

Kameralnie, ale sympatycznie i z atrakcjami zapowiadają się tegoroczne obchody Dnia Patrona w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Te zaplanowano na niedzielę, 22 października. Początek o godz. 12.00. Wstęp wolny.

Dzień Patrona to wydarzenie, które od wielu lat widnieje w kalendarzu Kozienickiego Domu Kultury. Chociaż jego formuła ulegała zmianom, to zazwyczaj było ono skierowane do uczniów szkół podstawowych. Tym razem organizatorzy postawili na otwarte wydarzanie.

– W tym roku zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek. Szykujemy program zarówno dla młodszych, jak i tych starszych uczestników. Chcemy w kameralny sposób przypomnieć kozieniczanom o Bogusławie Klimczuku i uczcić jego pamięć, a przy okazji proponujemy aktywną formę spędzenia tego niedzielnego popołudnia – zapowiada Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Co w programie?

W ramach obchodów Dnia Patrona, w godz. 12.00-15.00, na uczestników będą czekały m.in.: fotobudka 360 stopni, projekcje laserowych animacji przygotowanych z okazji 100. rocznicy urodzin kompozytora czy słodki poczęstunek. Będzie też można wpisać się do księgi pamiątkowej, a o godz. 12.15 rozpocznie się z quiz z nagrodami. Pytania dotyczyć będą oczywiście Bogusława Klimczuka. To jednak nie koniec atrakcji.

– Wszystkie osoby, które w trakcie trwania wydarzenia ukończą quest zatytułowany „Chodź zaśpiewasz mi piosenkę…” otrzymają od nas upominek-niespodziankę. Sam quest nie jest długi, a w ciekawy sposób pokazuje miejsca w naszym mieście, z którymi związany był Bogusław Klimczuk. To świetne połączenie spaceru, gry logicznej i przyjemnej w odbiorze edukacji – dodaje Elwira Kozłowska.

Ulotkę questową można pobrać w Punkcie Informacji Kozienickiego Domu Kultury lub na stronie internetowej: https://dkkozienice.pl/index.php?id=10575. Quest jest również dostępny w aplikacji na urządzenia mobilne pt. „Questing – Gry terenowe” (do pobrania nieodpłatnie w Google Play i App Store).

Szczegółowe informacje na temat Dnia Patrona dostępne są na stronie www.dkkozienice.pl. Na wydarzenie zapraszają: Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

O patronie

Bogusław Klimczuk – kompozytor, pianista, dyrygent, aranżer. Urodził się 19 października 1921 r. w Kozienicach. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Warszawie. I mimo, iż po studiach całe swoje dorosłe życie związał z Warszawą i z Polskim Radiem, to do Kozienic zawsze chętnie wracał. Tu komponował i wypoczywał, ale także pracował, organizując życie kulturalne miasta i ściągając gwiazdy polskiej estrady na gościnne występy. W Polskim Radiu tworzył nowoczesne zespoły do nagrań muzyki rozrywkowej, kierował i dyrygował Orkiestrą Taneczną i Big Bandem Polskiego Radia. Współpracował z czołowymi gwiazdami piosenki, wspierał młode talenty wokalne i młodych muzyków – instrumentalistów i aranżerów.

Komponował utwory na orkiestrę, balety, pieśni i kantaty, ale zawsze najbliższa była mu piosenka. Skomponował ich przeszło 250, z których wiele cieszyło się ogromną popularnością i zdobywało miano prawdziwych przebojów. Do najbardziej znanych należą m.in.: „To nie sen”, „Rudy rydz”, „Jabłuszko pełne snu”, „Andriusza”, „Jest Warszawa”, „Cóż wiemy o miłości”, „Księżyc i róże” i wiele innych.

Wielokrotnie był odznaczany medalami i nagrodami za wybitną twórczość i za zasługi dla polskiej muzyki i kultury. Zmarł 12 kwietnia 1974 r. w Warszawie. Został pochowany na warszawskim Cmentarzu Wojskowym.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content