20.2 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Kozienicki Dom Kultury po raz kolejny gra z WOŚP. Ruszyła zbiórka w KDK

Popularne

spot_img

Po raz kolejny Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka dołączył do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od niedzieli, 10 grudnia, w Centrum Kulturalno-Artystycznym dostępna jest Firmowa Puszka Stacjonarna akcji. Datki do niej będą zbierane aż do dnia Wielkiego Finału, czyli do 28 stycznia.

Zbiórki na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tej formie stały się już tradycją w Kozienicach.

– Kozienicki Dom Kultury od wielu lat gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wszyscy z pewnością doskonale pamiętamy finały, które odbywały się jeszcze w naszej starej siedzibie przy Al. 1 Maja 8. Natomiast skarbony czy też puszki stacjonarne to sporo młodsza inicjatywa, która jednak zdążyła na dobre wpisać się w kalendarz naszych działań. Tego typu zbiórkę prowadzimy już szósty rok z rzędu – wyjaśnia Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Pierwszy raz taka puszka stacjonarna stanęła w Centrum Kulturalno-Artystycznym w grudniu 2018 roku, czyli przed 27. finałem, który miał miejsce w styczniu 2019 roku.

Gdzie znajdziemy puszkę?

Puszka ulokowana została w kasach Kozienickiego Domu Kultury. Można ją zasilać o dowolnej porze w godzinach otwarcia budynku, tj. od poniedziałku do niedzieli, w godz. 9.00-21.00. Puszka jest przypisana do Kozienickiego Domu Kultury, a jej opiekunem jest dyrektorka KDK Elwira Kozłowska. Tuż przy skarbonie znajduje się kopia oświadczenia dotyczącego zbiórki w tej formie. Puszka będzie dostępna aż do dnia Wielkiego Finału, który zaplanowano na 28 stycznia.

Podczas 32. Finału WOŚP środki będą zbierane na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Fundacja planuje zakupić m.in.: rezonanse magnetyczne, aparaty ultrasonograficzne, przenośne spirometry, kriosondy, bronchoskopy czy sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc.

Jestem przekonana, że jak co roku, wiele osób wesprze Orkiestrę poprzez naszą skarbonę. To oczywiście nie jedyne nasze działanie związane z najbliższym finałem. Ponownie bowiem przygotowujemy koncert finałowy, którego szczegóły zdradzimy wkrótce. Ponadto, Kozienicki Dom Kultury szykuje miłą niespodziankę związaną z aukcjami na rzecz WOŚP. Będzie się działo – dodaje Elwira Kozłowska.

Przypominamy, że kozienicki sztab 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieści się w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski”. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka jest jednym z partnerów akcji.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content