27.3 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

Kolejne wypadki z udziałem jednośladów

Popularne

spot_img

W miniony weekend doszło do dwóch wypadków drogowych, w których brali udział kierujący jednośladami. W pierwszym, obrażenia doznał motorowerzysta, a w drugim motocyklista. Apelujemy o ostrożność na drodze.

O godz. 9.20 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Radomiu otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Jedlanka Stara, gm. Iłża. Na miejsce zdarzenia wysłani zostali mundurowi z Komisariatu Policji w Iłży, którzy ustalili, że kierujący oplem prawdopodobnie nie zachował należytego odstępu podczas wymijania jadącego z naprzeciwka motorowerzysty i uderzył w cyklistę, po czym odjechał z miejsca. Funkcjonariusze szybko zatrzymali kierowcę opla kilkanaście metrów dalej, kiedy to stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. Okazało się, że za kierownicą opla siedzi kompletnie pijany 38-letek. Badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. 42-letni motorowerzysta został przewieziony do szpitala, w czasie zdarzenia był trzeźwy. 38-latek trafił do policyjnej celi, teraz będzie odpowiadał przed sądem.

Do kolejnego wypadku doszło w niedzielę (17.09) ok. godz. 14 w miejscowości Augustów na trasie Radom-Kozienice. Na miejscu z wypadku czynności wykonywali policjanci z komisariatu policji w Pionkach. Ustalili, że 30-letnia kierująca fordem najprawdopodobniej wykonując manewr skętu w lewo, zderzyła się z jadącym z przeciwka motocyklem, którym kierował 25-latek. W tym zdarzeniu obrażenia doznał motocyklista i jego 24-letnia pasażerką, którzy zostali przewiezieni do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci radomskiej drogówki wykonywali na miejscu wypadku oględziny i zabezpieczali ślady. Ruch odbywał się wahadłowo.

Kolejny raz apelujemy o szczególną ostrożność i wzajemnie poszanowanie się na drodze.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content