-5,8 C
Pionki
poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Jest ciszej i bezpieczniej. Skate park oraz budynek gospodarczy przy Ogródku Jordanowskim już po remoncie!

Popularne

Z końcem roku 2022 zakończyła się inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo użytkowników skateparku. W ramach modernizacji wymienione zostały wszystkie urządzenia, wyremontowano szatnię oraz zaplecze socjalne.

W 2022 roku Gmina Miasto Pionki złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze dla Sportu 2022″ i otrzymała dofinansowanie w wysokości 280 tysięcy złotych na modernizację skateparku przy ulicy Leśnej. Szacowana wartość całego zadania to 400 tysięcy złotych.

Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia stały się bardzo modne. I to nas cieszy, bo to doskonały sposób na świetną kondycję, ale przede wszystkim na poprawę stanu swojego zdrowia. W 2022 roku samorządy lokalne złożyły aż 255 wniosków, a to oznacza, że zapotrzebowanie na obiekty sportowe było ogromne. – mówił w maju 2022 roku wicemarszałek Rafał Rajkowski

Jest ciszej

Dzięki modernizacja Pionkowski skate park zyskał nowe, bezpieczne, betonowe urządzenia, które nie emitują hałasu, co było wyjątkową bolączką poprzedniego wyposażenia. Dodatkowo zakres prac przewidywał modernizację budynku gospodarczego, w którym znajdują się, m. in.: szatnie i toalety dla użytkowników obiektów POSiR zlokalizowanych przy ul. Leśnej 1.

fot. Pionki.pl

– Modernizacja skateparku to odpowiedz na liczne głosy okolicznych mieszkańców, którzy zgłaszali problem poziomu hałasu jaki był emitowany podczas korzystania z poprzednich urządzeń. Skatepark od dnia wybudowania, czyli od 2005 roku do dnia dzisiejszego nie był modernizowany, a jedynie doraźnie konserwowany. – mówi kierownik Wydziału Rozwoju i Inwestycji Urzędu Miasta Pionki Dariusz Dygas.

fot. archiwum/ przed modernizacją

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe.

 

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content