27.4 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

I Ty możesz zostać terytorialsem! Przedstawiamy kalendarz szkoleń na 2022 rok

Popularne

spot_img

Aż sześć razy w ciągu 2022 roku ochotnicy będą mieli możliwość wstąpienia w szeregi 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Publikujemy kalendarz szkoleń na ten rok – najbliższe z nich już pod koniec stycznia w ramach akcji “Ferie z WOT”.  

Ferie na poligonie? 

W 2022 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej przeprowadzi 6 naborów skierowanych zarówno do rezerwistów, jak i do kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z wojskiem. Pierwszy tegoroczny termin to 29.01-13.02, czyli ferie zimowe, jest skierowany przede wszystkim do pełnoletnich uczniów szkół średnich. To już kolejna edycja akcji “Ferie z WOT”. Zeszłoroczna akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. 

Czy poligon w ciągu roku? 

Gdyby ktoś jednak bał się zimy i niskich temperatur, Brygada wychodzi z propozycjami szkoleń w cieplejsze miesiące. Szesnastodniowe szkolenia skierowane do osób bez doświadczenia wojskowego w trybie ciągłym odbywać się będą w terminach: 26.03-10.04, 11.06-26.06, 13-28.08, 19.11-4.12. Z kolei ośmiodniowe szkolenia wyrównawcze skierowane do żołnierzy rezerwy, którzy chcą dołączyć do Wojsk Obrony Terytorialnej zaplanowane są w następujących terminach: 6-13.02, 3-10.04, 19-26.06, 21-28.08, 27.11-4.12. W 2022 roku będzie również możliwość odbycia szkolenia w trybie weekendowym, w terminach: dla “Szesnastki” – 8.10-4.12, dla “Ósemki” – 8-30.10.  

– Największy nacisk podczas szkolenia położony jest na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz przetrwania. Ważnymi elementami są również pomoc przedmedyczna czy topografia – wyjaśnia por. Dominik Pijarski – oficer prasowy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.  

Rozwijaj się z terytorialsami! 

Wojska Obrony Terytorialnej od pięciu lat funkcjonują jako piąty rodzaj Sił Zbrojnych. Obecnie w WOT służy ponad 32 tys. Żołnierzy, a struktury formacji są rozwinięte w każdym województwie. Służba rozpoczyna się szkoleniem podstawowym lub wyrównawczym, a ich kontynuacją jest 3-letnie szkolenie specjalistyczne, podczas którego żołnierze nabywają i poszerzają wiedzę ogólnowojskową, ale również doskonalą się w swoich profesjach. Odbywają się również kursy i szkolenia dla tych terytorialsów, którzy chcą czegoś więcej. Kursy oficerskie i podoficerskie, szkolenia specjalistyczne – WOT dają konkretną ścieżkę rozwoju dla osób, które zechcą na nią wstąpić. Ważnym aspektem służby w WOT, szczególnie dla młodych osób, jest możliwość zdobycia kompetencji miękkich, takich jak praca w zespole czy kierowanie ludźmi.  

Więcej informacji przekażą bezpośrednio rekruterzy, których z łatwością można znaleźć na stronie: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

Fot. 6 MAZOWIECKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content