21.3 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Głupi żart podróżnego na radomskim lotnisku. Powiedział, że posiada dwa granaty w bagażu

Popularne

spot_img

Konsekwencją nieprzemyślanego zachowania jednego z mężczyzn podróżującego z radomskiego lotniska na wakacje był mandat karny w wysokości 500 złotych oraz niezezwolenie na wejście na pokład samolotu. Podróżny podczas odprawy biletowo-bagażowej do Turcji stwierdził, że ma w bagażu dwa granaty.

– Do incydentu z udziałem 51-letniego mieszkańca Radomia doszło wczoraj (26 lipca 2023 roku) przed odlotem samolotu do Antalyi. Funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej w Radomiu otrzymali informację od obsługi lotniska, że w trakcie nadawania bagażu rejestrowanego, jeden z podróżnych stwierdził, że w jego bagażu znajdują się dwa granaty. Niezwłocznie, we wskazane miejsce udali się pirotechnicy. Mężczyzna w ich obecności przyznał, że informacja o granatach była jedynie żartem. Niestety, na tego typu sytuacje nie ma taryfy ulgowej. – informuje Dagmara Bielec, rzecznik prasowy Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Podróżny został wylegitymowany, a następnie poproszony o otworzenie bagażu. Po sprawdzeniu walizki i stwierdzeniu, że nie znajdują się w nim żadne materiały niebezpieczne, mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych – zgodnie z art.210 ust.1 pkt. 5a Ustawy Prawo Lotnicze. Ponadto, w związku z nieodpowiedzialnym zachowaniem podróżnego kapitan samolotu, którym miał lecieć mężczyzna nie zezwolił mu na wejście na pokład, co w konsekwencji pokrzyżowało mieszkańcowi Radomia wyjazd wakacyjny.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content