11.2 C
Pionki
poniedziałek, 26 lutego, 2024

[FOTORELACJA] Padł rekord. Pionki zebrały dla WOŚP ponad 50 tysięcy złotych

Popularne

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 32. Finału zebrała ponad 175 milionów złotych! W niedzielę wolontariusze w całej Polsce i na świecie kwestowali, by zebrać pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Odbyły się również koncerty i inne wydarzenia kulturalne, a także sportowe. W Pionkach udało się zebrać ponad 50 tysięcy.

Tegoroczny temat przewodni to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”, natomiast mottem przyświecającym tegorocznej zbiórce jest hasło „Tu wszystko gra! OK!
Przez całą niedzielę pionkowscy wolontariusze kwestowali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Byli obecni w całym mieście, na ulicach, przy kościołach, podczas wspólnego morsowania oraz atrakcji zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach. Dzięki nim i gorących sercach mieszkańców udało się zebrań 50 tysięcy 923 złote i 77 groszy.

Morsowe wyzwanie
W niedzielę Pionkowskie Morsy i Sportowcy wspierały akcję WOŚP. Tuż po godzinie 12 wyruszyli w 4 kilometrową rozgrzewkę, by następnie wspólnie wejść do zimnej wody. Dla chętnych przygotowany została ciepła zupa gulaszowa oraz dwa bezowe torty. Podczas morsowania nie mogło zabraknąć wolontariuszy, którzy wraz puszkami odwiedzili teren Stawu Górnego w Pionkach.

WOŚP w MOK

Tegoroczną edycję finału Miejski Ośrodek Kultury rozpoczął od występu artystów z teatrzykiem dla dzieci, następnie na scenie zaprezentowała się orkiestra „Boni Angeli”.

Ponadto przygotowany został blok taneczny w trakcie, którego zaprezentowały się grypy taneczne z Klubu Tańca MOK Pionki, sekcji Hip Hopu oraz #Roztańczone. Zwieńczeniem niedzielnego wieczoru był koncert zespołu „Rockcovers.

Tuż przed koncertem wieczoru odbyły się również aukcje przedmiotów, z których całkowity dochód zasilił puszki pionkowskiego sztabu.

Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyła sie hulajnoga przekazana przez burmistrza Roberta Kowalczyka, vouchery na kolacje dla dwojga oraz wyjątkowy voucher na wspólne lekcję wędkowania z Mistrzem Polski w spławiku. 

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content