23 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

[FOTORELACJA] Magiczny świat Jana Kiepury w Pionkach. To był wyjątkowy spektakl

Popularne

spot_img

To była nostalgiczna podróż ku wspomnieniom, w towarzystwie największych, przedwojennych przebojów Jana Kiepury. W niedzielę mieszkańcy Pionek mieli wyjątkową okazję obejrzeć widowisko muzyczne „Dla ciebie śpiewałem” w wykonaniu artystów z Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie.

„Blondynki, brunetki…”, „Ninon, ach uśmiechnij się”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”. Te i wiele innych przebojów mogli wysłuchać i obejrzeć w wyjątkowej aranżacji mieszkańcy Pionek podczas widowiska muzycznego „Dla ciebie śpiewałem”, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. To podróż pełna wzruszeń i szczerego uśmiechu. Na scenie Teatru spotkali się: Jan jubilat – tenor wszechczasów, Marta Eggerth – największa miłość Kiepury, Hanka Ordonówna – legenda polskiej sceny, Eugeniusz Bodo – najbardziej popularny i uwielbiany aktor dwudziestolecia międzywojennego.

Gości oraz mieszkańców powitali wspólnie wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski, burmistrz Pionek Robert Kowalczyk, wiceburmistrz Kamila Kaczorowska oraz wiceprezydent Radomia Marta Michalska-Wilk

– Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj tego wieczoru wspólnie zobaczyć kunszt artystyczny, muzyczny, Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Jak państwo zdążyli zapoznać się z historią teatru, od istnienia samorządu województwa mazowieckiego, mamy kilkadziesiąt instytucji kultury. Z dumą mogę państwu powiedzieć, taką flagową, perełką jest oczywiście Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury. Chcemy szanowni państwo abyście się dzisiaj bardzo dobrze bawili i jeszcze raz ukłony dla władz. Panie burmistrzu nasza współpraca owocuje właśnie tego typu projektami, nie tylko drogi, nie tylko piękny Staw Górny, ale również kultura. – mówił wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski.

– W imieniu swoim ale również pani burmistrz Kamili Kaczorowskiej chcę bardzo podziękować panu marszałkowi za to, że widzi samorząd naszego regionu, widzi potrzeby naszego samorządu i patrzy tak naprawdę na cały element z jakiego składa się gminny czy miejski samorząd. Tak jak pan marszałek powiedział, to nie tylko drogi, ulice, budynki, ale również coś dla naszego ducha. Cieszymy się, że to właśnie w Pionkach mógł wystąpić zespół Mazowsze, a dzisiaj spotykamy się na bardzo dobrym spektaklu Teatru Muzycznego. Panie marszałku w imieniu wszystkich mieszkańców dziękujemy i prosimy o więcej. – dodał burmistrz Robert Kowalczyk

– Bardzo dziękuję i ja tutaj z tego miejsca panu marszałkowi że do naszego miasta zaprasza kulturę naprawdę wysoką i mamy możliwość doświadczyć tych doznań osobiście, wejściówki rozeszły się tego samego dnia w dniu kiedy ukazał się plakat. Raz jeszcze panie marszałku za ten wysoki poziom artystyczny, który pan do naszego miasta włada, raz jeszcze dziękuję – podziękowała wiceburmistrz Kamila Kaczorowska.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content