[FOTORELACJA] 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pionki pamiętały o powstańcach

Popularne

Był to największy zryw mieszkańców Warszawy, którzy 1 sierpnia 1944 roku  na rozkaz generała Tadeusza Komorowskiego „Bora” Komendanta Głównego Armii Krajowej stanęło do walki z okupantem. W niedzielę 30 lipca mieszkańcy Pionek uczcili pamięć poległych w powstańców.

W niedzielny wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury przy ulicy Zakładowej 5 odbyły się uroczystości kulturalno-sportowe upamiętniające 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W pierwszej części wydarzenia odbył się koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Pawła Fili.

Tuż po koncercie miłośnicy sportu wzięli udział w kolejnej edycji Nocnego Biegu Pamięci Powstania Warszawskiego, który podobnie jak w zeszłym roku prowadził poprzez okoliczne parki miejskie.

Organizatorem biegu była grupa RUN TEAM Pionki oraz radny miasta i przewodniczący Kultury w radzie Kamil Panufnik. Nocny bieg odbył się na dystansie 5 km dla kobiet i mężczyzn. Dla osób maszerujących dystans był nieco krótszy – 4 kilometrów.

Wszystkie osoby biorące udział w wydarzeniu otrzymały pamiątkowy medal, natomiast uczestnicy, którzy najszybciej pokonały obie trasy zostały nagrodzone pucharami.