11.2 C
Pionki
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Finisaż wystawy Katarzyny Kukuły

Popularne

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na ostatnie spotkanie z wystawą Katarzyny Kukuły „Heil Smile. O tym, jak się uśmiechałam, a było mi do płaczu”, w niedzielę, 29 października, o godz.12.00.  Finisaż będzie okazją do spotkania z artystką i wzięcia udziału w oprowadzaniu.

Zaprezentowany zostanie również zrealizowany przez Elektrownię dwujęzyczny katalog, który jest wypełniony reprodukcjami eksponowanych prac i dokumentacją fotograficzną wystawy. Obszerny materiał ilustracyjny uzupełniają teksty kuratora, Pawła Witkowskiego, Katarzyny Kukuły i Kamila Kuitkowskiego.

Wystawa Katarzyny Kukuły, fot. Marcin Kucewicz

Katarzyna Kukuła urodziła się w 1987 r. i wychowała w Kolonii Cieśle – terenach zielonych włączonych do Sosnowca. Odkąd pamięta, jej domem był las, stamtąd czerpała inspiracje i spokój ducha. W 2012 r. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Leszka Misiaka. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą, m.in. „Farba znaczy krew” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, „Licht, Luft, Scheisse” w Muzeum Botanicznym w Berlinie, „Feminał” w Domu Norymberskim w Krakowie i Miejskiej Galerii Sztuki im. Güntera Grassa w Gdańsku, „Wystawa Bardzo Erotyczna” w Pracowni Drożdzownia w Krakowie, „Można poznać cały świat, nie ruszając się z kanapy” w Shefter Gallery w Krakowie, „Woman Art. Power” oraz „Sport Games” w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu. Laureatka Nagrody Rektorów za Najlepszy Dyplom ASP (2012), trzech wyróżnień na 43. Biennale Bielska Jesień (2017), Nagrody Sztuki im. Marii Anto i Elsy von Freytag-Lorighoven (2019). W 2022 r. zajęła 15 miejsce w rankingu najbardziej obiecujących twórców młodego pokolenia Kompas Młodej Sztuki.

Wystawa Katarzyny Kukuły, fot. Marcin Kucewicz

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content