9.5 C
Pionki
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy powstanie filia Żłobka Miejskiego

Popularne

Corocznie w rekrutacji do Żłobka Miejskiego „Wesoły Pajacyk” udział bierze ogromna liczba dzieci. Niestety, z powodu niewystarczającej ilości miejsc, nie można było zagwarantować opieki w placówce każdemu z nich. Dostrzegając potrzebę utworzenia dodatkowych miejsc opieki nad najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta podjęto decyzję o utworzeniu fili żłobka miejskiego. Na żłobek zostanie zaadoptowany budynek starej nieczynnej ‘’harcówki ‘’ przy ul. Orzeszkowej ( była siedziba Hufca ZHP) .

Na ten cel Miasto Pionki otrzymało dofinansowanie w wysokości 1 mln 302 416,03 zł ze środków finansowych z KPO w ramach inwestycji A4.2.1. pn.: Wsparcie programów dofinansowania miejsc opieki nad dziećmi 0-3 lat (żłobki, kluby dziecięce) w ramach Maluch+ 2022-2029.

fot. Google maps

W zmodernizowanym budynku ‘’harcówki’’ opiekę znajdzie 32 dzieci. Utworzone zostaną dwie grupy żłobkowe (po 16 dzieci w każdej grupie). Każda z grup posiadać będzie oddzielną salę zabaw, salę leżakowania i zaplecze higieniczno – sanitarne. Ponadto, w budynku znajdą się: szatnia dla dzieci, pomieszczenie socjalne, administracyjne, zaplecze kuchenne a na zewnątrz powstanie plac zabaw i parking.

Przygotowana została dokumentacja projektowa i obecnie miasto oczekuje na wydanie pozwolenia na budowę. Zgodnie z planem prace budowlane rozpoczną się na wiosnę, a zakończą do końca br.

Warto przypomnieć, że podczas głosowania zmian w uchwale budżetowej, która zawierała środki na ten cel w maju 2023 roku głos za oddał: Stanisław Pacan, Kamil Panufnik, Krzysztof Bińkowski, Zbigniew Belowski, Dawid Jaroszek, Piotr Nowak, Grzegorz Wąsik, głos przeciw: Paweł Abramowicz, Tomasz Łyżwa i Wojciech Maślanek, wstrzymali się od głosu: Anna Wierzycka i Paweł Kobylas.

Dzięki pozyskanym środkom niszczejący budynek, wpisany do ewidencji zabytków, przejdzie rewitalizację i zostanie przywrócony społeczności lokalnej, a rodzice znajdą miejsce opieki dla swoich najmłodszych pociech.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content