16.5 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

Dwudniowe działania NURD radomskiej drogówki

Popularne

spot_img

W dniach 25-26 stycznia radomska drogówka przeprowadziła działania „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego” z pomocą drona. Zintensyfikowane działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych w powiecie radomskim.

W środę (25.01) oraz czwartek (26.01) policjanci z radomskiej drogówki przeprowadzili zintensyfikowane działania NURD z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego wyposażonego w kamerę, rejestrującą wykroczenia popełniane przez kierujących, ale także przez pieszych.

– Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych oraz zwrócenie uwagi kierowcom na wykroczenia godzące w bezpieczeństwo pieszych. Nie tylko kierowcy ale także piesi w ramach akcji byli poddani bacznej obserwacji przez „czujne oko” drona. W ciągu zaledwie dwóch dni z jego pomocą zarejestrowano 12 wykroczeń polegających na wyprzedzaniu, omijaniu pojazdów bezpośrednio przez przejściem lub na nim bądź nieustąpieniu pieszym pierwszeństwa na przejściu. Dodatkowo zarejestrowano inne wykroczenia, takie jak brak włączonych świateł mijania, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa a w trakcie jednej z kontroli okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień i sporządzono wobec niego wniosek o ukaranie do sądu. Powietrzny obserwator zarejestrował także wykroczenie popełnione przez jednego z pieszych a mianowicie przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, mocno zdziwiony pieszy został ukarany mandatem karnym. – informuje sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa/WRD KMP w Radomiu

Policja apeluje, zarówno do kierowców jak i pieszych o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności zbliżając się do przejść dla pieszych aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content