15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

Domki letniskowe, pomosty, zjeżdżalnie wodne. Miasto Pionki stawia na turystyczną przyszłość

Popularne

spot_img

„Rozbudowa potencjału turystycznego Miasta Pionki” to najnowsze zadanie, które będzie realizowane w naszym mieście dzięki wsparciu finansowemu  Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wartość projektu to kwota 1 milion 800 tysięcy złotych.

Wielu mieszkańców oraz osób przyjezdnych pamięta świetność Ośrodka nad Stawem Górnym z lat 70/80 XX w., kiedy to na tym terenie znajdowały się domki noclegowe oraz pomosty, które wyznaczały obszary kąpieliska. Pionkowski samorząd dostrzegając konieczność rozwoju bazy noclegowej oraz poszerzenia oferty rekreacyjnej przygotował wniosek „Rozbudowa potencjału turystycznego Miasta Pionki’’ w ramach Instrumentu Wsparcia Zadań Ważnych dla równomiernego rozwoju Województwa Mazowieckiego.

W ostatnich latach dzięki środkom z Unii Europejskiej ośrodek nad Stawem Górnym przeszedł duże zmiany. Wybudowano budynki służące jako zaplecze ośrodka, jedyny w regionie Splash–Park oraz zagospodarowano teren.  Dzięki tym realizacjom zarówno mieszkańcy oraz osoby przyjezdne korzystają z nowoczesnej infrastruktury, dostosowanej do potrzeb różnych grup wiekowych.

Staw Górny w Pionkach stał się najpopularniejszym w regionie miejscem spędzania wolnego czasu dla tysięcy osób. Popularność tego miejsca pokazuje jak duża była i jest potrzeba uatrakcyjniania takich miejsc i jednocześnie uwydatniła niewykorzystany potencjał miasta pod kątem turystycznym.

archiwum Pionki24

Dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Mazowieckiemu  możliwe będzie wykorzystanie potencjału tego miejsca nie tylko turystycznie ale również także w sensie gospodarczym.

Nowy sprzęt

W ramach wspomnianego zadania zamówiono już nowy sprzęt pływający m.in. rowerki wodne, kajaki,sprzęt do wakebordu, kamizelki itp., których dostawa spodziewana jest jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego.

Na ukończeniu są również prace projektowe w ramach których złożono już wniosek o pozwolenie wodno–prawne dotyczące budowy pływających pomostów: jednego dla kąpieliska, drugiego dla wędkarzy. 

Całość wniosku, projektu obejmuje:

  1. Zakup 5 drewnianych domków letniskowych (w tym rodzinnych) z pełnym wyposażeniem w tym instalacje
  2. Budowę pomostów pływających (jednego dla kąpieliska , drugiego dla wędkarzy)
  3. Zakup stałych parasoli plażowych z trzciny.
  4. Zakup sprzętu pływającego ( rowerki, kajaki, deski, łódki itd.)
  5. Zakup zjeżdżalni wodnych.
  6. Zakup wiaty, służącej jako magazyn sprzętu wodnego.
  7. Zakup sceny plenerowej dla organizacji wydarzeń kulturalnych.
  8. Zagospodarowanie terenu ( mini golf)
1. Modułowy pomost pływający, 6. Parasole trzcinowe, 8. zjeżdżalnie

Zgodnie z założeniami, całość zadania miasto planuje wykonać do końca trzeciego kwartału br.

Bez dwóch zdań, modernizacja ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej na terenie Stawu Górnego w Pionkach z roku na rok zwiększa atrakcyjność miasta dla turystów, ale również pozwala na spokojny wypoczynek dla wszystkich mieszkańców. Jak przekonuje burmistrz Robert Kowalczyk Wzrastająca liczba turystów wyraża chęć pozostania w tym miejscu na dłużej niż jedynie jeden dzień. Jest to więc dobra okazja, zwiększyć potencjał turystyczny naszego miasta.

 

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content