4,9 C
Pionki
poniedziałek, 27 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Czy hala sportowa w Pionkach będzie obiektem na miarę XXI wieku? Miasto chce opracować projekt jej modernizacji

Popularne

We wtorek 22 marca odbędzie się Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Pionki. Wśród procedowanych na niej uchwał znajdzie się zmiana w uchwale budżetowej na 2022 rok, która zawiera między innymi przekazanie 80 tysięcy złotych na opracowanie projektu modernizacji Miejskiej Hali Sportowej.

Wyżej wspomniana zmiana w uchwale budżetowej została zaproponowana przez burmistrza Pionek Roberta Kowalczyka. Decyzję w tej sprawie podejmą radni, już w najbliższy wtorek. Jak argumentuje burmistrz, hala miejska jest obiektem przestarzałym, który został wybudowany na przełomie lat sześćdziesiątych i osiemdziesiątych, przez co nie spełnia w większości nowych norm sanitarno-budowlanych.

Jak dodał burmistrz, opracowanie projektu modernizacji tego obiektu pozwoli lokalnemu samorządowi być w gotowości, gdy pojawi się możliwość pozyskania środków zewnętrznych na modernizację hali. – Hala jest przede wszystkim przestarzała, a co za tym idzie wymaga pewnej renowacji, która dostosuje ją do nowoczesnych warunków. Obiekt aktualnie nie ma klimatyzacji, nie ma dobrej wentylacji, ani prawidłowego oświetlenia. Przy tej okazji chcielibyśmy również powiększyć trybuny o drugą stronę oraz doprowadzić zaplecze socjalne do stanu, w którym jeśli wystąpi taka potrzeba to będzie mogła tam zamieszkać drużyna – mówi burmistrz Robert Kowalczyk.

Wybiegając w przyszłość, czy zmodernizowana hala pozwoli przyciągnąć do Pionek jeszcze więcej znaczących imprez sportowych? – Mam taką nadzieję. Myślę, że dzięki temu hala mogłaby gościć takie zespoły, czy takie imprezy, które z racji aktualnych uwarunkowań nie mogły do tej pory w Pionkach zagościć. Hala może też stać się dobrym, komercyjnym rozwiązaniem dla miasta, w związku z pojawiającymi się imprezami. Na ten moment jeśli mówimy o opracowaniu projektu modernizacji hali, to chcemy być przygotowani, aby w przyszłości ubiegać się o środki zewnętrzne, które pozwolą nam zmodernizować halę. Chcemy, aby miasto się rozwijało, także w dziedzinie sportu – dodaje burmistrz Robert Kowalczyk.

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content