20.8 C
Pionki
sobota, 13 kwietnia, 2024

[AUDIO/FOTORELACJA] MotoKropla po raz trzeci. Przygotowano wiele atrakcji

Popularne

Dostarcza organizmowi tlen, rozprowadza substancje odżywcze po całym organizmie, jest niezastąpionym płynem ustrojowym, bez którego człowiek nie mógłby normalnie funkcjonować. To właśnie dla niej, Stowarzyszenie Motocyklowe z Pionek, kolejny raz zorganizowało wydarzenie pod nazwą MotoKropla, która jest częścią ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa.  

Akcja była organizowana przez Stowarzyszenie Motocyklowe Pionki po raz trzeci, a Honorowy Patronat nad nią objął Burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk. Każda osoba, która oddała krew otrzymywała upominek. Dodatkowo, akcja oddawania krwi połączona była z poradami medycznymi (pomiarem cukru i ciśnienia), poradami i profilaktyką, które przekazywało Stowarzyszenie „Amazonki” w Pionkach.

W trakcie wydarzenia nie zabrakło pokazów z pierwszej pomocy, podczas których każdy miał możliwość zapoznania się z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa przygotowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Pionkach oraz Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej  w Pionkach.

O tym jak wyglądała zbiórka krwi przez stowarzyszenie motocyklowe opowiedział prezes stowarzyszenia Stanisław Kaczmarek oraz członek zarządu Urszula Wilczyńska.

 

fot. Julia Grotkowska/ Maciej Walos

Podczas trwania akcji nie zabrakło również atrakcji przygotowanych przez miejskie instytucje i organizacje. Na scenie swoje talenty aktorskie oraz muzyczne zaprezentowały dzieci z pionkowskich przedszkoli i szkół podstawowych. Mieszkańcy mogli podziwiać dodatkowo występy taneczne przygotowane przez sekcję hip hop Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach, wokalistów ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Pionkach, dzieci i młodzieży ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Pionkach oraz występ wokalistki Olgi Boduły przy akompaniamencie Andrzeja Szczepańskiego.

Występy zostały nagrodzone brawami, ale nie tylko. Wiceburmistrz Kamila Kaczorowska oraz przedstawicielka organizatora sobotniej akcji, Urszula Wilczyńska wspólnie wręczyły nagrody niespodzianki.

 – To piękne wydarzenie dlatego, że warto się dzielić ponieważ pomnaża się tą dobroć, która jest ważna dla wszystkich każdego dnia – mówiła wiceburmistrz Pionek, Kamila Kaczorowska

 

Dużo atrakcji

Sobotniej akcji zbiórki krwi towarzyszyło szereg atrakcji. Najmłodsi uczestnicy mogli uczestniczyć w grach i zabawach sportowych przygotowanych przez POSiR oraz zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Motocyklowe Pionki oraz Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, współorganizatroami zaś był Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Dr Konrada Vietha w Radomiu, Ochotnicza Straż Pożarna w Pionkach, Komisariat Policji w Pionkach, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Pionkach, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Szczep Drużyn Środowiskowych „Puszcza” w Pionkach oraz Klub Sportowy TopSpin Pionki.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content